BL: CR-nek több gólja van, mint a 2. és 3. helyezettnek együttvéve

2019.04.11. 12:19
Cristiano Ronaldo 125-ször talált be a BL-ben (Fotó: AFP)
Cristiano Ronaldo, a Juventus ötszörös aranylabdás támadója megszerezte 125. gólját a Bajnokok Ligájában, mivel szerdán az Ajax elleni negyeddöntő első mérkőzésén (1–1) is betalált. A 34 esztendős portugál futballista az egyenes kieséses szakaszban immár 64 találatnál jár, ami több, mint e rangsorban második Lionel Messi és harmadik Thomas Müller góltermése együttvéve.

Érdekesség, hogy Ronaldo 1. és 125. BL-főtáblás gólja között napra pontosan tizenkét év telt el. CR 2007. április 10-én az AS Roma ellen 7–1-re megnyert negyeddöntő-visszavágón volt először (és másodszor) eredményes a legrangosabb európai kupasorozatban – még a Manchester United 7-eseként. Tizenkét évvel később pedig a 125. találatát könyvelte el az Ajax elleni fejessel.

A portugál világklasszis góljainak több mint felét az egyenes kieséses szakaszban szerezte – szám szerint 64-et. Ez több, mint e rangsorban a második helyen álló Lionel Messi (Barcelona) és a harmadik Thomas Müller (Bayern München) együttes góltermésre. A Barca argentin zsenije 42 találatnál jár, a bajorok német világbajnoka pedig 21-nél.

ESPN UK on Twitter

Cristiano Ronaldo has scored more UCL knockout stage goals than the 2nd and 3rd highest scorers combined

Ronaldónak több egyenes kieséses gólja van a BL történetében, mint például az Arsenalnak (53), a Liverpoolnak (49), a Dortmundnak (38) vagy a PSG-nek (38).

bet365 on Twitter

Knockout goals in Champions League history: Cristiano Ronaldo - 63 Arsenal - 53 Liverpool - 49 Lionel Messi - 42 Dortmund - 38 PSG - 38 Porto - 38 Lyon - 34 Atletico Madrid - 33 Inter Milan - 33 Monaco - 33

Ha csak a negyeddöntős meccseket vizsgáljuk, CR ott is elképesztő számokat produkált. Az amszterdami összecsapás volt Ronaldo 21. BL-meccse a 8 között, s ezeken összesen 24-szer talált be.