BL, C-csoport: továbbjutott az Atalanta, nyert a Man. City is

2019.12.11. 20:50
A Bajnokok Ligája C-csoportjában az Atalanta idegenben győzte le 3–0-ra a Sahtar Donecket, ezzel bejutott a sorozat nyolcaddöntőjébe. A másik mérkőzésen a Manchester City 4–1-re nyert a Dinamo Zagreb otthonában, így a horvátok az Európa-ligában sem folytathatják.

A Dinamo Zagreb–Manchester City (1–4) találkozóról ide kattintva olvashat bővebben!A Dinamo Zagreb–Manchester City (1–4) találkozóról ide kattintva olvashat bővebben!

A Sahtar Doneck az Atalantát fogadta, az ukránoknak pedig a saját kezükben volt a sorsuk, ugyanis egy győzelemmel a másik mérkőzés eredményétől függetlenül is továbbjuthattak volna.

Volt nagy helyzete az olaszoknak is az első félidőben, ám a kapuba a Sahtar tudott betalálni – de közbeszólt a VAR, les miatt nem született érvényes gól.

A 65. percben az Atalanta, pontosabban Timothy Castagne zörgette meg a hazaiak hálóját, az eset után percekig állt a játék, a videobíró pedig úgy döntött, ezúttal érvényes találat született.

Az olasz együttesnek sikerült tovább növelnie előnyét – a 80. percben Mario Pasalic talált be –, pláne, hogy a 77. perctől emberelőnyben játszhatott, a győzelem pedig továbbjutást ért. Az már csak hab volt a tortán, hogy a 94. percben Robin Gosens is betalált, így 0–3 lett a vége.

Az Európa-ligában a Sahtar Doneck folytathatja, a Dinamo Zagrebnek véget ért az európai kaland.

Az Atalanta először szerepel a Bajnokok Ligájában, s máris egy továbbjutással örvendeztette meg szurkolóit. Mindezt úgy, hogy az utolsó forduló előtt a negyedik helyen állt a csoportjában.

A bergamói együttes az első csapat, amely úgy jut tovább a BL-ben, hogy négy forduló után csupán egy pontja volt.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
C-CSOPORT
Dinamo Zagreb (horvát)–Manchester City (angol) 1–4
(Olmo 10., ill. G. Jesus 34., 50., 54., Foden 84.)
Sahtar Doneck (ukrán)–Atalanta (olasz) 0–3 (Castagne 66., Pasalic 80., Gosens 94.)
Kiállítva: Dodo 77. (Sahtar)