BL, C-csoport: négygólos meccs zágrábi pontrablással

K. Zs.K. Zs.
2019.10.22. 20:50
Munkában Andrij Pjatov, a Sahtar kapusa (Fotó: AFP)
Pontot szerzett a Dinamo Zagreb Ukrajnában: a horvát bajnok 2–2-es döntetlenre végzett a Sahtar Doneck vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjának kedd kora esti harkivi mérkőzésén.

A két forduló után három ponttal álló csapatok ukrajnai meccsén a hazaiak szerezték meg a vezetést a 16. percben: Marlos jobbról középre lőtt labdáját a berobbanó Jevheny Konopljanka lekezelte, majd éles szögből a hálóba lőtte (1–0).

Nem egészen tíz percig tartott a hazai előny: a 25. percben Mislav Orsic beadására Dani Olmo érkezett remek ütemben, és Andrij Pjatov kapust megelőzve közelről a hálóba perdített (1–1).

AZ ELSŐ FÉLIDŐ GÓLJAI

A fordulás után a vendégek kerültek előnybe: a videózást követően végrehajtott tizenegyesből Orsic magabiztosan helyezett a kapu jobb oldalába. (1–2).

Egy kis stat: Orsic öt gólban vállalt részt az idei BL-csoportkörben (négy gól, egy gólpassz); a meccs lefújásakor ő vezette a BL-idény kanadai táblázatát.

A doneckiek azonban nem engedték, hogy a horvát bajnok három ponttal távozzon: a 75. percben Alan Patrick álompasszal ugratta ki Dodót, és a magát középre cselező cserejátékos – miután elfektette Dominik Livakovic kapust is – estében a kapu közepébe lőtt (2–2).

Egy kis stat: Dodo a Sahtar történetének 80. „brazil gólját" szerezte; csak a Barcelonában szerzett több BL-gólt brazil labdarúgó, 85-öt. (Opta)