Aubameyang és a Dortmund átgázolt a Benficán

2017.03.08. 20:35
Ez a mérkőzés is felkerül a Dortmund aranylapjaira (Fotó: AFP)
Az idegenbeli egygólos vereség után a Borussia Dortmund odahaza 4 –0-ra megverte a Benficát a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Borussia Dortmund–Benfica 4–0 (1–0)
DORTMUND: Bürki – Piszczek, Papasztathopulosz (Ginter, 88.), Bartra, Schmelzer – Weigl – Durm, O. Dembélé (Kagava, 81.), G. Castro, Pulisic – Aubameyang (Schürrle, 86.). Vezetőedző: Thomas Tuchel
BENFICA: Ederson – Nélson Semedo, Luisao, Lindelöf, Eliseu – André Almeida, Szamarisz (A. Zsivkovics, 74.) – Pizzi, Cervi (Raúl Jiménez, 81.), Salvio (Jonas, 64.) – Mitroglu. Vezetőedző: Rui Vitória
Gólszerző: Aubameyang (4., 61., 85.), Pulisic (59.)
Továbbjutott:
a Borussia Dortmund, 4–1-es összesítéssel

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

Igen hamar, már a 4. percben elolvadt a Benfica előnye. Ousmane Dembélé jobb oldali szöglete után Christian Pulisic csúsztatta meg a labdát, amelyet Pierre-Emerick Aubameyang közelről fejelt a kapuba. Hetedik BL-meccsén ötödször volt eredményes a gaboni csatár a mostani szezonban. Az első két BL-idényében összesen négy gólt szerzett. 1–0

A Benficának időbe telt, hogy magához térjen, de a félidő második felében már több veszélyes helyzetet is teremtett a hazai kapu előtt. Más kérdés, hogy egyenlíteni nem tudott, így meccsnullal térhettek pihenőre a felek.

A második játékrész Benfica-lehetőséggel indult, de Lukasz Piszczek blokkolta Franco Cervi próbálkozását.

Aztán a vendégek blokkoltak le kétszer is rövid időn belül, ami a továbbjutásukba került. Az 59. percben Christian Pulisic emelte át gyönyörűen Ederson fölött a labdát Piszczek remek passza után (2–0), majd Aubameyang közelről szerezte meg második gólját Marcel Schmelzer centerezését követően. 3–0

Pierre-Emerick Aubameyang háromszor vette be a Benfica kapuját (Fotó: AFP)

Ekkor már az egy idegenbeli találat is kevés lett volna a lisszaboniak számára, ám a „maradék” egyet sem ők szerezték. Hanem természetesen Aubameyang, ezúttal Erik Durm beadásából. 4–0