A 91. percig tartotta magát a Zenit Lisszabonban

2016.02.16. 20:39
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Benfica hazai pályán Jonas hosszabbításban szerzett góljával 1–0-ra legyőzte az egy perccel korábban emberhátrányba kerülő Zenitet, így minimális előnnyel várhatja a szentpétervári visszavágót.

Renato Sanches nagyot esett azt követően, hogy felugrott Javi Garcíára (Fotó: AFP)

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
BENFICA (portugál)–ZENIT (orosz) 1–0 (0–0)
Lisszabon, Estádio da Luz. V: Rocchi (olasz)
Benfica:
Júlio César – André Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu – Szamarisz, Renato Sanches – Pizzi (Carcela, 71.), Jonas, Gaitán – Mitroglu (R. Jiménez, 63.)
Zenit:
Lodigin – Anjukov, Garay, Lombaerts, Criscito – Witsel, Javi García – Satov (Zsirkov, 81.), Hulk, Danny (Maurício, 87.) – Dzjuba (Kokorin, 74.)
G: Jonas (91.)
K: Criscito (90.)

A Benfica próbálta uralni a játékot, míg a Zenit inkább az ellentámadásokban bízott. A helyzetek mindenesetre nem követték egymást futószalagon, az első félidő legjelentősebb eseménye Jardel, valamint André Almeida sárga lapos szabálytalansága volt. A két Benfica-védő ugyanis így eltiltás miatt nem játszhat a visszavágón, a lisszaboniak csapatkapitánya, Luisao ráadásul sérülés miatt már ezen a mérkőzésen sem szerepelhetett.

A második játékrészben ezen a téren egyenlített a Zenit, Javi García és Domenico Criscito is besárgult, amivel eldőlt, hogy mindketten kihagyják a párharc szentpétervári felvonását.

A Benfica nyomása közben fokozódott, többször el is jutottak a hazaiak az ellenfél kapujáig, de a Zenit kihúzta a kilencven percet. Volt azonban hosszabbítás is, amelynek az orosz gárda már emberhátrányban vágott neki, Criscito ugyanis megkapta a második sárga lapját is.

Talán pont az olasz játékos hiányzott a vendégeknél Nico Gaitán 91. percben elvégzett szabadrúgásánál, amikor a beívelt labdára Jonas érkezett a legjobb ütemben, és a bal alsó sarokba fejelt. 1–0

A visszavágót március 9-én, 18.00 órától játsszák.