Messivel nem tudott mit kezdeni, búcsúzott a Man. United

2019.04.16. 20:47
Lionel Messire nem volt ellenszere az MU-nak (Fotó: AFP)
Habár jól kezdett és kis híján a vezetést is megszerezte a Manchester United a Barcelona elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóján, a katalánok Lionel Messi vezérletével húsz perc alatt eldöntötték a továbbjutást, s végül 4–0-s összesítéssel búcsúztatták Ole Gunnar Solskjaer csapatát.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
FC Barcelona (spanyol)–Manchester United (angol) 3–0 (2–0)
Barcelona, Camp Nou, 96 708 néző. V: Felix Brych (német)
Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto (N. Semedo, 71.), Piqué, Lenglet, Jordi Alba – Rakitic, Busquets, Arthur (Ar. Vidal, 75.) – Messi, L. Suárez, Coutinho (O. Dembélé, 81.). Vezetőedző: Ernesto Valverde
Manchester United: De Gea – P. Jones, Smalling, Lindelöf, A. Young – McTominay, Fred, Pogba – Lingard (Alexis Sánchez, 80.), Rashford (R. Lukaku, 73.), Martial (Dalot, 65.). Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
G: Messi (16., 20.), Coutinho (61.)
Továbbjutott: a Barcelona, 4–0-s összesítéssel

Az egygólos Barcelona-sikerrel végződő első mérkőzés összefoglalójában megjegyeztük, hogy a Manchester United a jelenlegi erőviszonyok ellenére a hazai meccs előtt bízhatott a hagyományokban, ez azonban igaz volt a Barcára is a visszavágóra várva. Ernesto Valverde együttese a BL jelenlegi leghosszabb hazai veretlenségi sorozatával (huszonhét győzelem, három döntetlen) büszkélkedett a keddi összecsapást megelőzően, ráadásul a spanyol–angol összevetés sem az MU-nak kedvezett: a legrangosabb európai kupasorozat előző 23 ilyen találkozójából mindössze egyet nyertek meg az angolok hét döntetlen és tizenöt vereség mellett.

Mindezek ellenére már az első percben megszerezhette volna a vezetést a nagyszerűen kezdő vendégcsapat, Marcus Rashford kapott kiváló indítást, majd lőtt erővel a rövid felső felé, de Marc-André ter Stegen és a Barcelona szerencséjére a lécről felfelé vágódott a lövés. A manchesteriek a kezdeti lendület meglovagolásában bíztak, a tizedik percben mégis a házigazda kerülhetett volna előnybe: Ivan Rakitic esett el a tizenhatoson belül, és Felix Brych először tizenegyest ítélt – aztán a VAR használata után megváltoztatta a döntését, így labdaejtés következett.

Mint utólag kiderült, az MU ezzel csak elodázta az elkerülhetetlent, a 16. percben Lionel Messi használta ki Ashley Young labdaeladását, átfűzte magát Freden, majd 17 méterről a jobb alsóba tekert (1–0). Az argentin klasszis hat év után talált be ismét a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében – legutóbb a PSG ellen volt eredményes 2013-ban –, nem mellesleg ez volt a Barcelona 100. hazai gólja a Bajnokok Ligája főtábláján az egyenes kiesés szakaszban.

Nem kellett sok idő, hogy végleg megpecsételődjön az angolok sorsa, ismét Messi villant meg, ám a gólhoz ezúttal kellett David de Gea hibája is: a spanyol kapus nemes egyszerűséggel bevédte Messi lövését, a labda a hóna alatt csusszant a gólvonal mögé (2–0).

A katalánok könnyen háromgólosra hizlalhatták volna az előnyt a szünet előtt, De Gea azonban – a hibáját némiképp javítva – bravúrral védett a gólvonalon. A „vörös ördögök” nem tudtak mit kezdeni a nagy kedvvel futballozó Messivel, aki gyakorlatilag a támadóharmad minden részén feltűnt, többször is bolondot csinálva a vendégek védőiből.

A szünet után már érezni lehetett a játékon, hogy a lényeges kérdések eldőltek, az i-re azért feltették a pontot Messiék: Phillipe Coutinho gyönyörű gólt tekert 21 méterről a hosszú felsőbe (3–0).

A Barcelona négy év elteltével tért vissza a legjobb négy közé a Bajnokok Ligájában, és ha ilyen formában játszik az idény hajrájában, jó esélye van arra, hogy 2015 után ismét elhódítsa a legrangosabb európai trófeát. Ami az MU-t illeti, története során először veszített el európai kupapárharcot legalább négygólos összesítéssel – és akár nagyobb is lehetett volna a különbség...

A KEDDI MÁSIK MÉRKŐZÉSEN
Juventus (olasz)–Ajax (holland) 1–2 (1–1)
Torino, Juventus Stadion, 41 445 néző. V: Turpin (francia)
Ajax: Onana – Veltman, De Ligt, Blind, Mazraui (Sinkgraven, 11., Magallán, 82.) – Van de Beek, F. de Jong, Schöne – Zijes (Huntelaar, 88.), Tadics, Neres. Vezetőedző: Erik ten Hag
Juventus: Szczesny – De Sciglio (Cancelo, 64.), Bonucci, Rugani, Alex Sandro – Emre Can, Pjanic, Matuidi – Bernardeschi, Dybala (Kean, a szünetben), C. Ronaldo. Vezetőedző: Massimiliano Allegri
G: C. Ronaldo (28.), ill. Van de Beek (34.), De Ligt (67.)
Továbbjutott: az Ajax, 3–2-es összesítéssel