BL: az Ajax három év után ismét ott lesz a csoportkörben

2018.08.28. 23:01
Ünnepelhet az Ajax, három év után ismét BL-csoportkörben a klub (Fotó: Twitter)
Nem tudott betalálni hazai pályán a Dinamo Kijev az Ajaxnak a labdarúgó Bajnokok Ligája playoffkörének visszavágóján, így a holland csapat jutott fel a sorozat főtáblájára.

Nem volt egyszerű dolga a Kádár Tamást is soraiban tudó Dinamo Kijevnek, amely kétgólos hátrányból várhatta az Ajax elleni hazai visszavágót. A magyar játékossal felálló ukrán együttes az idényben eddig mind a négy hazai tétmeccsét kapott gól nélkül nyerte meg, most viszont könnyen hátrányba kerülhetett volna már az első negyedóra végén. Az amszterdami meccsen betaláló Tomasz Kedziora mellett Matthijs de Ligt esett el a tizenhatoson belül, a vendégek tizenegyeshez jutottak. A kissé könnyű síppal befújt büntetőt Dusan Tadics a kapufára, a kipattanót pedig az égbe lőtte.

A holland csapat a folytatásban is irányította a meccset, és sokkal több helyzetet dolgozott ki, gól azonban nem született. Az Ajaxnak ez is elég volt, így a klub három év elteltével ismét ott lesz a Bajnokok Ligája főtábláján.

A Dinamo Zagreb az idegenbeli 1–1 után vezetést szerzett odahaza a Young Boys ellen, amely még sohasem szerepelt a BL csoportkörében. Ez a motiváció terén sokat segített a svájciaknak, akik a második félidőben három perc alatt megfordították a meccset, s így 3–2-es összesítéssel kiharcolták a történelmi továbbjutást.

A Mol Vidi FC mérkőzéséről itt olvashat.