BL, A-csoport: továbbjutott az Atlético és a Dortmund

2018.11.28. 22:53
Koke (jobbra) szerezte az Atlético első gólját (Fotó: AFP)
Az idegenbeli 2–1-es győzelem után hazai pályán 2–0-ra verte a Monacót az Atlético Madrid, ezzel biztosította helyét a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A Dortmund is továbbjutott, a németeknek ehhez gól nélküli döntetlen is elég volt az FC Bruges ellen.

ATLÉTICO MADRID–MONACO 2–0

A madridi mérkőzés már az első félidőben eldőlt, a madridiak a 2. percben szereztek vezetést: Koke 20 méteres lövése az egyik védőn megpattanva irányt változtatott, és a vendégek kapusa nem tudta védeni 1–0. Ez a találat volt a spanyolok BL-történetében a leggyorsabb, de a Monaco sem kapott még 89 másodperc alatt gólt.

A 24. percben egy gyors és pontos kontra végén Antoine Griezmann villant, és bal külsővel közelről szép gólt szerzett 2–0.

A 82. percben szépíthetett volna a Monaco, a Sztefan Szavics kezezéséért megítélt büntető (amiért a montenegrói védő megkapta a második sárga lapját, így a pirosat is) elvégzését a csereként beállt Falcao vállalta el, de hiába csapta be a kapust, nem talált be egykori csapata hálójába, ugyanis a bal kapufa mellé lőtte a labdát.

DORTMUND–FC BRUGES 0–0

A német csapat hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott, így egyrészt továbbjutott, másrészt a belgák kiharcolták az Európa Liga-indulást jelentő harmadik helyet.