BL, A-csoport: nem tudta megtartani az Atlético az első helyet

2018.12.11. 23:04
Raphaël Guerreiro duplája a csoport első helyét jelenti a dortmundiaknak (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája A-csoportjának utolsó fordulójában a Borussia Dortmund idegenben 2–0-ra nyert a Monaco ellen, míg a Atlético Madrid gól nélküli döntetlent játszott a Bruges otthonában, így a németek végeztek a négyes élén.

A Bruges–Atlético Madrid találkozón a vendégek előtt több lehetőség is adódott a vezetés megszerzésére az első játékrészben, majd a második félidőben már csillapodott az Atlético fölénye, de ekkor sem született találat, így gól nélküli döntetlennel ért véget a mérkőzés.

A tartalékosan felálló Dortmund kezdett aktívabban a Monaco otthonában, és a csapatkapitányi karszalagot viselő Mario Götze révén akár már a 3. percben vezethetett volna, ám az első gólra a 15. percig kellett várni: egy remek akciót követően Raphaël Guerreiro volt eredményes (0–1).

A második játékrészben is a Borussia akarata érvényesült, azonban egészen a 88. percig nem született újabb gól, amikor ismét Guerreiro volt eredményes (0–2).

A kétgólos siker révén a fekete-sárgák örülhettek a három pontnak, és az Atlético döntetlenje révén a csoport első helyének is.