BL, A-csoport: kiütötte a Dortmund az Atléticót

2018.10.24. 23:01
Sancho egy, Guerreiro két gólt szerzett (Fotó: AFP)
Dortmundban az A-csoport két topcsapata csapott össze egymással a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, és az eddig két győzelemmel, kapott gól nélkül álló hazaiak nagy verést mértek az Atlético Madridra.

Az már a késő délutáni mérkőzésen kiderült, hogy a forduló előtt pont nélkül álló FC Bruges és Monaco közül egyik sem tudott nyerni, az 1–1-es győzelem pedig azt jelentette, hogy az esti Dortmund–Atlético Madrid csata győztese szinte már biztos továbbjutónak érezhette magát.

A Dortmund az első két fordulóban gólt sem kapott, az Atlético ugyancsak hat ponttal állt a rangadó előtt. A hazaiaknál Christian Pulisic és Mario Götze a kezdőcsapatban kapott helyet, Paco Alcacer még a kispadon sem, ugyanis combsérülése nem jött rendbe.

A hazaiaknak harminc percet kellett várniuk az első komolyabb helyzetre, de Pulisic hibázott. Ráadásul Thomas Delaney megsérült, így helyére kényszerűségből Mahmoud Dahoud állt be.

A 38. percben Axel Witsel szerzett vezetést a hazaiaknak 1–0.

A 66. percben növelhette volna előnyét a német csapat, de Marco Reus hiába cselezte magát helyzetbe, a Real Madridtól kölcsönvett marokkói Asraf Hakimi elvette előle a labdát – Reus érthetően nagyon idegesen reagált az esetre.

A 73. percben Raphaël Guerreiro egy szép akció végén 2–0-ra növelte az előnyt

Tíz perccel később aztán minden eldőlt, egy gyors kontra végén Hakimi ugrott ki teljesen egyedül, de önzetlenül az 18 éves angol válogatott Jadon Sanchóhoz passzolt, aki nem hibázott 3–0.

És még mindig nem volt vége, a 4–0-s végeredményt Guerreiro állította be a 89. percben.