BL, A-csoport: Alexis-varázslat, Özil-tripla, Arsenal-gála

2016.10.19. 22:38
Theo Walcott gólja után már az első félidőben megnyugodhatott az Arsenal (Fotó: Action Images)
Az Arsenal és a Paris SG is hozta a kötelezőt hazai pályán a Bajnokok Ligája A-csoportjában a Ludogorec, illetve a Basel ellen.

Az Arsenal esélyt sem adott a Ludogorecnek, igazi gálát tartott Londonban. A gólok sorát Alexis Sánchez nyitotta egy szép szóló utáni pazar átemeléssel. A vezetés megszerzése után a londoni csapat kissé visszább zárt, de a bolgárok nem tudták kihasználni, hogy ellenfelük átadja nekik a területet.

A szünet előtt Theo Walcott talált be Mesut Özil passzából, a német hét meccs után adott ismét gólpasszt.

Az igazi gála a szünet után kezdődött, a napokban a mellőzöttség miatt az eligazolás lehetőségét is felvető Alex Oxlade-Chamberlain rögtön a kezdés után betalált, majd Özil ért el mesterhármast. Az „ágyúsok” hatot lőttek, így jobb gólkülönbségükkel vezetik az A-csoportot.

Ez volt Arsene Wenger 100. győzelme az Arsenallal UEFA-sorozatban.

A PSG sokkal nehezebben szerezte meg a három pontot a Basel ellen. Az első félidőben nem ment a francia csapatnak, a helyzetek kialakítása is nehezen jött össze, és az első gólra a 40. percig várni kellett.

Ángel Di María gólja megnyugtatta a PSG-t, a Basel viszont próbálkozott az egyenlítéssel, de Lucas Moura 62. percben esett gólja eldöntötte a meccset. A végeredményt Edinson Cavani állította be tizenegyesből a 93. percben.

ALEXIS SÁNCHEZ GÓLJA

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT

Paris SG–FC Basel 3–0 (Di María 40., Lucas Moura 62., Cavani 93. – 11-esből)
Arsenal–Ludogorec Razgrad 6–0 (Alexis Sánchez 12., Walcott 42., Oxlade-Chamberlain 46., Özil 56., 83., 87.)

1. Arsenal 3 2 1 9– 1 +8 7
2. Paris SG 3 2 1 7– 2 +5 7