BL: a Celticet legyőző AEK Athén lesz a Mol Vidi ellenfele

2018.08.14. 22:03
Sokatmondó kép: ünneplő AEK-, búslakodó Celtic-játékosok (Fotó: Twitter)
A Dinamo Kijev 2–0-ra legyőzte a Slavia Prahát a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének visszavágóján, így bejutott a rájátszásba. Az is eldőlt, hogy az AEK Athén lesz a Mol Vidi FC ellenfele, a görögök 2–1-re felülmúlták a skót Celticet.

Kádár Tamás végig a pályán volt volt az ukrán csapatban, amely a Standard Liege-t kiejtő Ajaxszal mérkőzik meg a csoportkörbe jutásért.

Az előző szezonban főtáblás Qarabag az Európa-ligában folytatja, az azeri együttes 1–1-es döntetlenre végzett a BATE Boriszov vendégeként, így a fehéroroszok mentek tovább 2–1-es összesítéssel.

A Szpartak Moszkva a négyszeres brazil válogatott Luiz Adriano kiállítása miatt több mint egy félidőt emberhátrányban játszott – a felvételek alapján erősen kérdéses a piros lap jogossága –, és végül nem is tudta kiharcolni a továbbjutást a görög PAOK ellen.

Luiz Adriano kiállítása

Jó helyzetből várhatta a Celtic elleni visszavágót az AEK Athén, amely a második félidő elején már két góllal vezetett skót riválisa ellen. A Celtic a hajrához közeledve szépített, az egyenlítés azonban nem jött össze, így az AEK csaphat össze a Mol Vidivel a csoportkörbe kerülésért.

Nem tudott csodát tenni az Asztana, a Kleinheisler Lászlót foglalkoztató kazah bajnok a hazai vereség után idegenben is kikapott a Dinamo Zagrebtől, vagyis az Európa-ligában vár rá a következő feladat. A magyar középpályás a 78. percig volt a pályán.

Az Ajax az idegenbeli 2–2 után sima meccsen lépett tovább a Standard Liege ellen, míg a Benfica szoros összecsapáson harcolta ki a továbbjutást a Fenerbahce kárára.

A Mol Vidi FC mérkőzéséről itt olvashat bővebben!

BAJNOKOK LIGÁJA
3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓK
BAJNOKI ÁG

BATE Boriszov (fehérorosz)–Qarabag (azeri) 1–1 (Ivanics 20., ill. Míchel 54.)
Továbbjutott: a BATE, 2–1-es összesítéssel
MOL VIDI FC–Malmö FF (svéd) 0–0
Továbbjutott: a Mol Vidi FC, 1–1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal
AEK Athén (görög)–Celtic (skót) 2–1
(Rodrigo Galo 6., Livaja 50., ill. S. Sinclair 78.)
Továbbjutott: az AEK Athén, 3–2-es összesítéssel
Dinamo Zagreb (horvát)–Asztana (kazah) 1–0 (Gavranovic 74.)
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 3–0-s összesítéssel
Shkëndija (macedón)–Red Bull Salzburg (osztrák) 0–1 (Minamino 92.)
Továbbjutott: a Salzburg, 4–0-s összesítéssel
Spartak Trnava (szlovák)–Crvena zvezda (szerb) 1–2 – hosszabbítás után (Bakos 6., ill. Ben Nabouhane 7., Radonjics 98.)

Továbbjutott: a PAOK, 32-es összesítéssel
Fenerbahce (török)–Benfica (portugál) 1–1 (Alper Potuk 45+1., ill. Gedson Fernandes 26.)
Továbbjutott: a Benfica, 2–1-es összesítéssel
Ajax (holland)–Standard Liege (belga) 3–0 (Huntelaar 30., De Ligt 34., Neres 46.)
Továbbjutott: az Ajax, 5–2-es összesítéssel