A City lett a Bayern München sorozatbeli tizedik áldozata

2011.09.27. 20:37
Joe Hartot és a Manchester Cityt két vállra fektette a Bayern München (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Bajnokok Ligája keddi programjának egyik csúcsmérkőzését Münchenben vívták: a 2. forduló keretében a Bayern München a Manchester Cityt fogadta az A-csoportban, Kassai Viktor játékvezetése mellett. A németek az első félidő végén eldöntötték a találkozót, a három pontot végül vita nélkül tartották otthon. A csoport másik találkozóján is 2–0-s hazai siker született, a Napoli győzte le ilyen különbséggel a Villarrealt.

BAYERN MÜNCHEN (német)–MANCHESTER CITY (angol)

Az alkalmazást bemutató galéria
megtekintéséhez   kattintson a képre!
Az alkalmazást bemutató galéria megtekintéséhez kattintson a képre!

Az Allianz Arena is bemutatkozott a Bajnokok Ligája 2011–2012-es idényében: a négyszeres győztes német Bayern München a második legrangosabb európai kupameccsére készülő Manchester Cityt fogadta hazai pályán.

Ha három-négy éve Bayern München–Manchester City kupatalálkozóról beszélgetnek például az Oktoberfesten, akkor vagy arra gondol a szomszéd asztalnál hallgatózó illetéktelen, hogy régi idők nemzetközi (túra)küzdelmeit elevenítik fel közelében, vagy elmereng az isteni nedű ítélőképességre gyakorolt negatív hatásairól. Manszur sejk feltűnése óta azonban a lehetetlenről egészen másképpen gondolkodunk futballkörökben, és bizony a német rekordbajnok hazai pályán sem mehetett most biztosra az angolok ellen. Jellemző módon a bajorok védelmének oszlopa az a Jérome Boateng, akit a nyáron a City engedett el könnyű szívvel, a vendégek játékoskerete pedig jó százmillió euróval értékesebb, mint a Bayerné.

A nemzetközi tapasztalatoknak azonban híján van még csapatszinten az angol egyesület, ez nyilvánvaló volt az előző fordulóban a Napoli ellen, a mérkőzés utáni nyilatkozatokban a játékosok is elismerték ezt. Ráadásul a Bayern bombaformában fogadta őket, hiszen szezonbeli tizenegy tétmérkőzésén mindössze egyetlen gólt kapott: még a bajnokság nyitó mérkőzésén, a Mönchengladbach ellen, azóta viszont csak a szél és az ideges támadók rezgették meg az ezerkezű Manuel Neuer hálóját, és tízes győzelmi szériát nyitottak a „bőrnadrágosok".

KÖZÖS SZÁLAK

A történelem során a Bayern egy játékos vett a Citytől: éppen ezen a nyáron Jérome Boatenget, 13.5 millió euróért. Ellentétes utat az egykori megbízható bal oldali védő, Michael Tarnat járt be, aki 2003 nyarán ingyen került át a csatornán túlra. Érdekes Owen Hargreaves esete, aki a hatalmas reményekkel igazolt a Bayerntől a Manchester Unitedhez 2007-ben, 25 millió euróért, de a nyártól a szomszédvárat erősíti, vagy legalábbis lakja; a Bayernből Daniel van Buyten is megfordult a "polgároknál" egy idény erejéig, még a Marseille kölcsönjátékosaként. Említsük meg Mark Hughest is: a walesi ék az 1980-as évek derekán lehúzott egy idényt Münchenben, 2008-tól másfél szezon erejéig pedig a City menedzsere volt.

Ennek ellenére a második percben Boateng büntetőt érően rúgta ki David Silva bal bokáját a 16-oson belül (csak éppen a játékvezető, Kassai Viktor különvéleményen volt), majd az egykori Bundesliga-gólkirály, Edin Dzeko lőtt közelről Neuer ölébe. Ennek ellenére a második percben Boateng büntetőt érően rúgta ki David Silva bal bokáját a 16-oson belül (csak éppen a játékvezető, Kassai Viktor különvéleményen volt), majd az egykori Bundesliga-gólkirály, Edin Dzeko lőtt közelről Neuer ölébe. Az ellencsapást Bastian Schweinsteiger és Rafinha postázta, egy-egy kevésbé jól sikerült középtávoli lövés képében, majd szép lassan átvette az irányítást a házigazda – de az első negyedóra ezzel együtt is meglehetősen langyosra sikeredett.

A 25. percben Boateng az előretörő jobbhátvédet, Micah Richardsot is gyanús körülmények között állította meg, de ez nem tűnt tizenegyesnek, majd némi unalom után a túloldalon Franck Ribéry és ismét Schweinsteiger mozgatta meg Joe Hartot.

A hajrára fordulva Thomas Müller a tökéletes felé tendáló centerezését Schweinsteiger fölé vágta az ötösről is, de a 38. percben már nem volt kegyelem. Ribéry cselezgetett a bal oldalon, lövését még kiütötte Hart, de éppen Thomas Müller elé, akinek közeli próbálkozását is hárítani tudta nagy bravúrral a kapuvédő, ám érkezett Mario Gomez, aki pár lépésről a hálóba lőtt (1–0), de ebben a találatban az eseményeket érdeklődve szemlélő City-védelem legalább akkora szerepet játszott, mint a hazai támadósor.

BEHARANGOZÓ
Vajon megérezték a mesterek, mi vár csapatukra ma este? Ha ide kattint, megtudhatja!

Alig telt el pár másodperc az első félidő ráadásából, a nézőknek déja vu-je lett, Hartnak pedig kevés híján szívrohama, mert utóbbi hiába védte nagy bravúrral a jobb alsó sarok előtt Daniel Van Buyten közeli csúsztatását, a kipattanó megint Gomezé lett, aki ezúttal sem hibázott. Bár még ebbe is beleért az angol válogatott kapusa, hárítani már nem tudott, így 2–0-val térhettek szünetre a felek.

TÉVEZ VÉGLEG ELVÁGTA MAGÁT MANCININÁL

Roberto Mancini menedzser állítólag a második félidő elején elküldte az argentint melegíteni, aki azonban nem volt hajlandó eleget tenni edzője utasításának, így inkább a padon maradt.

„Nem tudom elfogadni, hogy nem volt hajlandó pályára lépni. Azért De Jongot küldtem be Dzeko helyére, mert meg akartam nyugtatni a csapatot. Ezután szándékoztam volna beküldeni Tévezt, de nem akart beállni. Kellemetlen szituáció ez számomra. Nálam végleg elvágta magát, végeztem vele. Egy Bayern München-, Milan- vagy Manchester United-játékostól sosem látnánk ilyet. Ez volt az utolsó, hogy egy játékos ilyet tegyen velem. Ha rajtam múlik, biztosan nem folytatja a Manchester Citynél."

A második játékrész is lagymatag első tíz percet hozott, majd Roberto Mancini csempészett némi izgalmat a találkozóba: lehozta Dzekót, és a szűrő Nigel de Jongot hozta be. Éppenséggel ráfért a stabilizálás a Cityre, mert nem sokkal később megszerezhette volna harmadik gólját is Gomez, de három méterről fölé lőtte Philipp Lahm beadását.

Mi tagadás, nem hozott túl sok izgalmat vagy érdekes eseményt a mérkőzés hátralévő ideje, bár láthattunk egy újabb szép Schweinsteiger-lövést, egy veszélyes Gomez-fejest, két nagy Hart-mentést; Thomas Müller pedig kihagyta az est ziccerét, amikor kissé lassan reagált egy elé pattanó labdára. Megérdemelten nyert a Bayern München, a Citytől sokkal-sokkal többet vártunk, ma meg sem közelítette azt a formáját, ahogyan a Premier League-ben szoktak játszani.

A City lett a Bayern München sorozatbeli tizedik áldozata, ebben az idényben a 11. győzelmüket aratták ma Gomezék, góltalansági sorozatuk pedig 928 percnél jár!

Kassai Viktornak kétségkívül nem ez lett élete mérkőzése, néhány kisebb hiba mellett legnagyobb tévedése ma este az volt, hogy a 2. percben nem ítélt büntetőt David Silva nyilvánvaló buktatásért.

BAYERN MÜNCHEN–MANCHESTER CITY 2–0

AZ ELSŐ FORDULÓ

A bajor együttes az első fordulóban Toni Kroos és Rafinha találatával 2–0-ra nyert a spanyol Villarreal otthonában, míg Roberto Mancini csapata hazai pályán gól nélküli döntetlent ért el az olasz Napoli ellen.

EGY KIS STAT

A selejtezőket is figyelembe véve a Bayern legutóbbi kilenc hazai BL-meccséből nyolcat megnyert, egyedül az Intertől kapott ki az előző idény egyenes kieséses szakaszában, akkor 3–2-re. A müncheniek saját pályájukon 15 alkalommal találkoztak angol együttessel, ebből mindössze egyszer, még 1993-ban a Norwichtól kaptak ki.

BARÁTOK KÖZT

„Jó néhány barátommal találkozom újra ma este – nyilatkozta a nyáron a Cityt odahagyó és bőrnadrágot öltő német válogatott védő, Jérome Boateng a találkozó előtt. – Természetesen ez egy nagyon különleges mérkőzés lesz, de nemcsak az én számomra, hanem mindenkinek. A Bayernt Angliában is tisztelik, de majd meglátjuk, mire megyünk a City ellen."

NAPOLI (olasz)–VILLARREAL (spanyol)

Nápolyban a törzsszurkolók nem feledkeztek meg róla, hogy napra pontosan hét évvel a klub első hazai BL-mérkőzése előtt az olasz harmadosztályban a Cittadellával játszottak bajnoki mérkőzést. Felemlegették a 3–3-as végeredménnyel záruló meccset, majd derűsen állapították meg, hogy nagyot fordult a világ a legendás klubbal 2004 óta.

Ráadásul a saját szurkolók előtti debütálás pazarul kezdődött: a csapat bő negyedóra elteltével 2–0-ra vezetett a Villarreal ellen!

Ezequiel Lavezzi jobb oldalról érkező beadása után Cristián Zapata megcsúszott, a szlovák Marek Hamsík így teljesen egyedül maradt a spanyolok büntetőterületén, s kapásból a kiszolgáltatott Diego López mellett laposan a bal alsó sarokba lőtt. 1–0

A spanyol kapus két perccel később szembesülhetett vele, hogy a kiszolgáltatott helyzetnek is vannak fokozatai. Gonzalo Rodríguez buktatta Lavezzit a tizenhatoson belül, Edinson Cavani állhatott a tizenegyespontra letett labda mögé, és nem hibázott. Az uruguayi csatár az 51. Napoli-mezben játszott meccsén a 38. gólját szerezte. 2–0

Cavani ismét gólt ünnepelhetett (Fotó: Reuters)

A második félidő első nagy lehetősége a vendégek, konkrétan Giuseppe Rossi előtt adódott – De Sanctis védeni tudott –, ezt követően azonban újra a Napoli vette át a játék irányítását, és dolgozott ki helyzeteket. A 65. percben Cavani növelhette volna csapata előnyét, ám Hamsík passzát követően elhagyta a labdát, és hiába került a földre a kapu előtt, a játékvezető nem ítélt tizenegyest.

A Villarreal játékában igazán nem volt benne a gól, az eredmény maradt 2–0, a Napoli tehát megszerezte első győzelmét a Bajnokok Ligájában, míg a Villarreal nulla ponttal áll két forduló után.

NAPOLI–VILLARREAL 2–0