Két góllal nyert Dániában és közel került a negyeddöntőhöz a Manchester City a BL-ben

2024.02.13. 20:52
Kevin De Bruyne (jobbra) góllal és gólpasszokkal tért vissza a Bajnokok Ligájába (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán a dán FC Köbenhavn hazai pályán 3–1-re kikapott a sorozat címvédőjétől, az angol Manchester Citytől. A BL-be hosszú idő után visszatérő Kevin De Bruyne gólt lőtt és gólpasszokat adott.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FC KÖBENHAVN (dán)–MANCHESTER CITY (angol) 1–3 (1–2)
Koppenhága, Parken Stadion, 35 853 néző. Vezette: José María Sánchez
KÖBENHAVN: Grabara – Jelert, Vavro, McKenna, Diks – Mattsson (J. Larsson, 81.), Falk, Diogo Goncalves (O. Höjlund, 70.) – E. Asuri (C. Sörensen, 81.), Claesson (Cornelius, 55.), M. Elyounoussi. Vezetőedző: Jacob Neestrup
MANCHESTER CITY: Ederson – K. Walker, Rúben Dias, J. Stones, Aké – Bernardo Silva (M. Nunes, 78.), De Bruyne, Grealish (Doku, 22.), Foden – Haaland. Vezetőedző: Josep Guardiola
Gólszerző: Mattsson (34.), ill. De Bruyne (11.), Bernardo Silva (45+1.), Foden (90+3.)

ARRA KÉSZÜLT az FC Köbenhavn, amire eddig csak a Real Madrid, a Bayern München és az FC Basel volt képes a Bajnokok Ligája történetében: egy idényben legyőzni mindkét manchesteri csapatot. A dán együttes ugyanis a csoportban már meglepte a Manchester Unitedet, amelyet 4–3-ra legyőzött (az angolok nem is jutottak tovább), most pedig a címvédő Manchester Cityre hegyezte szigonyát.

A tizedik percig élt erre a reménye a nyolcaddöntő Hamupipőkéjének, akkor Phil Foden passza után Kevin De Bruyne gólt szerzett: jobbról, éles szögből, nyolc méterről lőtt laposan a hosszú, jobb alsó sarokba. Szokásának megfelelően sokat birtokolta a labdát Josep Guardiola csapata, ebben az időszakban 82 (!) százalékban.

Úgy festett, nem lesz itt sok izgalom, nem is tudott helyzetbe kerülni a koppenhágai csapat, ám Ederson, a City kapusa a 34. percben gondoskodott róla, hogy újra meccs legyen a találkozóból: flegmán az ellenfélhez passzolt, és bár Mohamed Elyounoussi lövésénél még lepattant a labda Rúben Diasról, Magnus Mattsson 18 méterről jobbal a kapu bal oldalába lőtt, 1–1. De az első félidő ráadásának első percében visszavették a vezetést az angolok, De Bruyne látványos passzából Bernardo Silva az öt és feles jobb sarkáról bal külsővel pöckölt a kapu jobb oldalába.

A második félidőre a játék képe szinte semmit sem változott, a City birtokolta a labdát, a meccs végén aztán De Bruyne újabb gólpasszt adott, ezúttal Phil Fodennek – kétgólos előnyben tehát a címvédő. 1–3