BL, C-csoport: megszenvedett, de legyőzte a Bragát a Napoli

S. B.S. B.
2023.09.20. 22:59
Egy góllal múlta felül a Napoli a Bragát (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája C-csoportjában a Napoli unalmasan induló, de parádésan záruló mérkőzésen 2–1-re győzött a Braga otthonában az 1. fordulóban.

A mérkőzés első félideje meglepő módon kiegyenlítetten zajlott. Mindkét gárdának megvoltak a lehetőségei, hogy ellépjen, de nem sikerült pontosan befejezniük a támadásaikat egészen a játékrész hosszabbításáig. A 45+2. percben ugyanis Giovanni Di Lorenzo a kipattanó labdát kapásból kapura lőtte, és az a lécről be is pattant (VIDEÓ ITT!), így előnnyel vonulhattak az öltözőbe az olaszok.

A folytatásban sokkal egyoldalúbbá vált a találkozó. A második félidőben szinte már csak a vendégek tudtak helyzetbe kerülni, bár igazán kiemelkedő lehetőségük nekik sem volt. A 84. percben aztán ismét beindult a meccs: Bruma góljával kiegyenlített a Braga (VIDEÓ ITT!), a portugálok azonban nem örülhettek sokáig, mert négy percre rá Sikou Niakate öngólt vétett, így mégis az olasz gárda győzedelmeskedett (VIDEÓ ITT!). 1–2