BL: Howard Webb kapta a Real-Bayern elődöntőt

2014.04.21. 11:36
Sorozatban a harmadik évben vezethet Bajnokok Ligája-elődöntőt Howard Webb, a 2010-es labdarúgó-világbajnokság döntőjének játékvezetője.

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a szerdai elődöntő játékvezetői küldését is közzétette, és ezt a meccset a rutinos angol bíróra bízta.

Webb 2010-ben BL-döntőn bíráskodott, 2012 és 2013 után pedig a harmadik elődöntőjére készülhet. 2012-ben egyébként éppen Bayern–Real meccs volt az övé a négy között, ott a müncheniek 2–1-re nyertek.

A 42 éves játékvezető ebben a szezonban már harmadszor vezet a Realnak, a Juventus elleni idegenbeli csoportmeccsen (2–2) és a Schalke elleni idegenbeli nyolcaddöntőn (6–1) is ő fújt.

Munkáját ezúttal is Mike Mullarkey és Darren Cann segíti az oldalvonal mellett. A negyedik játékvezető Stephen Child. Az alapvonalon Martin Atkinson és Anthony Taylor működik közre. Az ellenőr Pierluigi Collina lesz.

Amint azt tegnap megírtuk, az Atlético Madrid–Chelsea mérkőzést a svéd Jonas Eriksson vezeti.