Női BL: Pádár Anita főtáblára lőtte az MTK-t

2013.08.13. 19:02
Harmadik mérkőzését is megnyerte az MTK labdarúgócsapata a női Bajnokok Ligája belfasti selejtezőjében, ezzel feljutott a főtáblára. A magyar együttes és az ukrán Harkiv egyaránt hat ponttal várta az utolsó meccset, döntetlen esetén már az ellenfél zárt volna első helyen, az MTK továbbjutása így a többi csoportmásodikkal való összevetésben dőlt volna el (az első helyezettek mellett a két legjobb második jut tovább). Sokáig ennek a forgatókönyvnek volt a legnagyobb esélye, Pádár Anita azonban a 77. percben megszerezte a győztes, és a főtáblát jelentő találatot.

Az egyenes kieséses szakasz októberben kezdődik, az első forduló sorsolását szeptember 5-én rendezik.

NŐI LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 3. CSOPORT, BELFAST
Zsitlobud-2 Harkiv (ukrán)–MTK 0–1
Belfast. Vezette:
Pedersen (norvég) (Eide – norvég, O'Reilly – északír)
MTK: Szőcs R. – Szabó Zs., Demeter, Tell, Pinczi – Csiszár, Smuczer – Papp, Pádár (Gál, 89.), Palkovics (Zágor, 53.) – Vágó F. (Nagy L., 94.). Vezetőedző: Medgyes Péter
G: Pádár (0–1) a 77. percben
A csoport másik mérkőzésén: Crusaders (északír)–Raheny United (ír) 1–2
A végeredmény: 1. MTK 9 pont (6–2), 2. Harkiv 6 (7–2) , 3. Raheny 3 (5–6), 4. Crusaders 0 (1–9)