Dzsudzsák: Kívülről is nagyon tetszett a Marseille elleni meccs

2008.10.23. 13:46
A labdarúgó Bajnokok Ligája D-csoportjában szerdán a holland PSV hazai pályán 2–0-ra legyőzte a francia Marseille-t, és ezzel nagy lépést tett a csoport harmadik helyének megszerzése felé, ami UEFA-kupa-indulást jelent. A mérkőzésen 11 percig Dzsudzsák Balázs is lehetőséghez jutott a hazaiaknál. A középpályás a meccs után az NSO Tv-nek is beszélt az élményeiről.
Dzsudzsák Balázs győztes csapat tagja volt szerdán
Fotó: Imago (archív)

„Nagyon tetszett a mérkőzés, még kívülről is” – kezdte Dzsudzsák Balázs az NSO TV-nek adott nyilatkozatát a szerdai PSV–Marseille Bajnokok Ligája-találkozót követően.

A középpályás a 79. percben 1–0-s hazai vezetésnél lépett pályára Stijn Wuytens helyett. Huub Stevens azzal az utasítással küldte őt be, hogy ne zárkózzon fel a támadásokhoz, hanem inkább a védekezésben vegyen részt.

Nos, Dzsudzsák az edzői elvárásnak megfelelően védekezett, Danny Koevermans pedig közben másodszor is beköszönt, így a PSV 2–0-ra nyert.

A légiós a mérkőzés után kiemelte, hogy a NAC Breda elleni hétvégi vereséghez képest ezúttal sokkal jobban futballoztak, és ez a siker még nagyon fontos lehet az UEFA-kupa-indulás szempontjából.

A D-csoport másik szerdai párharca a csoportelsőség szempontjából volt fontos, hiszen két hatpontos együttes találkozott egymással az Atlético Madrid–Liverpool összecsapáson.

Az 1–1-gyel záruló meccset követően Javier Aguirre, a hazaiak szakvezetője elégedett volt az eredménnyel, és igazságosnak tartotta a pontosztozkodást – nem úgy liverpooli kollégája.

„Csalódott vagyok, mert mi uraltuk a mérkőzést, mégis meg kellett elégednünk a döntetlennel” – fogalmazott Rafa Benítez az után, hogy csapata Robbie Keane góljával a 14. perctől vezetett Madridban, de végül mégsem tudott győzni, mert Simao Sabrosa a 83. percben egyenlített.

1. FORDULÓ, SZEPTEMBER 16.
PSV–Atlético Madrid 0–3 (Agüero 9., 36., Maniche 54.)
Olympique Marseille–Liverpool 1–2 (Cana 23., ill. Gerrard 26., 32.-tizenegyesből)

2. FORDULÓ, OKTÓBER 1.
Liverpool–PSV 3–1 (Kuyt 4., Keane 34., Gerrard 76., ill. Koevermans 78.)
Atlético Madrid–Olympique Marseille 2–1 (Agüero 4., Raúl García 22., ill. Niang 16.)