BL-selejtező: az Aalborg hat góllal volt jobb a Modricánál

2008.08.06. 22:47
A dán Aalborg idegenben is győzött bosnyák ellenfele ellen a Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában, a visszavágón, így összesen hat góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél a párharcban.
A svájci Basel gólzáporos mérkőzésen 4–2-re nyert a svéd Göteborg ellen. A svédek szereztek ugyan vezetést, sőt a második félidőben is továbbjutásra álltak egészen a 84. percig, akkor azonban Ergic a baseliek oldalára fordította a mérleget, majd a továbbjtást is magabiztossá tette.Szintén 4–2-re nyert a szlovák bajnok Artmedia is, azonban nekik sima volt a továbbjutás, miután az első mérkőzésen is magabiztosan nyertek.

BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ

2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
Modrica (bosnyák)–AaB (dán) 1–2
Tj.: Aalborg 7–1-gyel
Artmedia (szlovák)–Tampere U. (finn) 4–2 (Kozák 9. – 11-esből, Pospech 35., Halenar 45., Piroska 78., ill. C. James 71., Hjelm 79.)
Tj.: Artmedia 7–3-mal
Sparta Praha (cseh)–Sheriff (moldovai) 2–0 (Vorisek 45., Kulic 48.)
Tj.: Sparta Praha 3–0-val
Basel (svájci)–Göteborg (svéd) 4–2 (Huggel 26., Chipperfield 71., Ergic 84., 90., ill. Wernblom 19., Söder 51.)
Tj.: Basel 5–3-mal