A Barcelona hozta a kötelezőt: döntetlennel a legjobb 16 között

2007.11.27. 23:10
Lyonban elért 2-2-es döntetlenjének köszönhetően továbbjutott a Bajnokok Ligája F csoportjából a Barcelona. A mérkőzésen Andrés Iniesta szerezte meg a vezetést a katalánoknak, majd Juninho szerencsés góljával egyenlítettek a franciák. A második félidőben két tizenegyesgóllal (Lionel Messi és Juninho volt az ítéletvégrehajtó) alakult ki a végeredmény. A csoport másik mérkőzésén a Stuttgart megszerezte elő pontjait a BL 2007-2008-as sorozatában, miután 3-2-re verte hazai pályán a skót Rangerst.
Reuters
Reuters

LYON-BARCELONA

Remek összecsapásra volt kilátás a két látványos futballra alkalmas gárda között. Nem is kellett csalódni a két csapatban, rögtön az első percekben egymásnak estek a felek.

A 3. percben megszerezte a vezetés a találkozó előtt 10 pontjával a csoportot vezető Barcelona. Egy remek Lionel Messi, Bojan Krkic összjáték után a szerb származású spanyol tehetség remek ütemben centerezett középre, Andrés Iniesta pedig higgadtan lőtt a francia kapuba. (0-1)

A korán bekapott gól azonban nem törte meg a francia bajnokság listavezetőjét. A Lyon a 7. percben egy szerencsés találattal egyenlített: Juninho távoli szabadrúgása senkit sem érintve pattant Victor Valdés kapujába. (1-1)

A remek iramú mérkőzésen a folytatásban is helyzeteket alakítottak ki a csapatok. Hol a Barca játékosainak (leginkább Yaya Tourénak) távoli löketei, hol a Lyon támadóinak kapu előtti próbálkozásai jelentettek veszélyt.

Az első félidő második felére azonban leült a mérkőzés, az izgalmakat csak Yaya Touré feleslegesen "kiharcolt" sárgája és Frank Rijkaard lelátóra való száműzetése jelentette.

A második játékrész első tíz percét átaludták a csapatok, ám Bojan Krkic villanása ismét a vezetést eredményezte. A fiatal spanyol cselsorozata volt az újabb találat kulcsmomentuma. Az, hogy indítása után Messi 11-est harcolt ki, amit higgadtan gurított a kapuba, szinte természetesnek mondható. (1-2)

A bekapott gól teljesen megfogta a Lyont, ha a Barca jobban koncentrál, eldönthette volna a három pont sorsát. Különösen Eidur Gudjohnsen bizonyította, hogy csak a sérüléseknek köszönhetően került a kezdőcsapatba. Az izlandi kétszer állt a 16-oson belül a kapuval szemben, az eredmény egy lelátóra rúgott labda és egy Vercoutre-hárítás.

A francia csapat azonban túlélte a vendégrohamokat, ráadásul az esélyt is megkapta az egyenlítésre. Eric Abidal szabálytalankodott Keitával szemben a 16-oson belül, a jogosan megítélt büntetőt pedig Juninho váltotta gólra. (2-2)

A folytatásban az eredmény már nem változott.

STUTTGART-RANGERS

Stuttgartban Charles Adam a 27. percben, egy perccel azután, hogy Lee McCulloch sérülése miatt pályára lépett, megszerezte a vezetést a Rangersnek.

A német bajnok azonban nem adta föl, és Cacau valamint Pável Pardo góljaival a 62. percre megfordította az állást.

Alig nyolc perccel később azonban érkezett Barry Ferguson egyenlítése, ám a Stuttgart ezen az estén nem akart megelégedni első megszerzett pontjával a BL-ben - a német csapat hármat akart.

Ciprian Marica fejesgólja a 85. percben a Stuttgart 3-2-es sikerét eredményezte.

Alain Perrin Frank Rijkaard

Gólszerző: Juninho (7., 80) ill. Iniesta (3.), Messi (58.)
Csere: Fred helyett Keita (60.), Fábio Santos helyett Källström (68.), Ben Arfa helyett Rehmy (82.) ill. Gudjohnsen helyett Ronaldinho (72.), Zambrotta helyett Marquez (82.)
Sárga lap: Fábio Santos (37.), Juninho (58.) ill. Yaya Touré (44.), Messi (58.), Xavi (60.) Puyol (61.)

Helyszín: Stuttgart
Nézőszám:
Játékvezető: Darko Ceferin (szlovén)
Asszisztensek: Andrej Kokolj, Marko Stancin (szlovének)