A milánóiak lefocizták a „vörös ördögöket”, így ismét döntősök

2007.05.02. 23:00
Az AC Milan gyakorlatilag esélyt sem adott a vendég Manchester Unitednek a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján: Carlo Ancelotti együttese 3-0-ra győzött a San Siróban, így az első meccsen elszenvedett 3-2-es vereség után 5-3-s összesítéssel jutott be a fináléba. Kaká szerezte az első, Seedorf a második, míg Gilardino a harmadik milánói gólt. A május 23-i végjátékban megismétlődik a 2005-ös párosítás: a Milan ismét a Liverpoollal találkozik majd; a találkozót Athénban rendezik.
Inzaghi (középen) Seedorfot és Kakát, a meccs két főszereplőjét ünnepli
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a Bajnokok Ligáját?

Írja be az itt látható számot!
A párharc első mérkőzése nem nyugtathatta meg Cristiano Ronaldóékat, hiszen győzelem ide vagy oda, a Milan két gólt szerzett az Old Traffordon.

Ugyanakkor a piros-feketéknek gólt kellett szerezniük, és a villámgyorsan kontrázó Manchester United ellen ez komoly kockázatot is jelenthetett.

Vehemensen is kezdtek a lombardiaiak, és nem kellett rá sokáig várni az első helyzetre, majd a gólra.

Ki más lett volna eredményes, mint az első mérkőzés egyik hőse, Kaká: a brazil támadó a Clarence Seedorf fejéről elé került labdát lőtte a lábak között, nagyon okosan Van der Sar kapujának bal oldalába (1-0).

Ez némileg megnyugtatta a hazaiakat, hiszen már ők álltak továbbjutásra, azonban nem fogta vissza a lendületüket.

4 Nicolae Dica Steaua
Húsz percig kellett várni az első komoly vendéghelyzetre, de Dida a helyén volt Giggs lövésénél.

A Milan viszont folyamatosan támadott, magabiztosan játszott, így minden percben igazolta: megérdemelten vezet 1-0-ra.

Fél óra játék után aztán jött az újabb sokk a vendégeknek: Seedorf két zseniális csellel lövőhelyzetet alakított ki, majd tizenöt méterről védhetetlenül lőtt a rövid sarokba a beragadt holland kapus mellett.

A szünet után a vendéggárda azért igyekezett jelezni, hogy nincs még lefutva a mérkőzés, és nem szeretne olyan alárendelt szerepet játszani, mint az első játékrészben.

A hazaiak tudatosan adták át a területet, de Scholesék nem tudta élni a lehetőséggel, és sorra puskázták el helyzeteiket.

Szépítési lehetőségük akkor lett volna, de a belga játékvezető nem ítélt büntetőt, amikor Massimo Oddo hátulról „betámasztott” az ollózni készülő Wayne Rooneynak. (Utólag megállapítható volt, hogy nem is kellett volna 11-est adnia a belga bírónak.)

Később az is kiderült, hogy ez sem segített volna Sir Alex Ferguson csapatán, hiszen a fekete leves még hátravolt.

A 78. percben minden eldőlt: Ambrosini nagyszerűen ugratta ki Gilardinót, aki egyedül vezethette a labdát Van der Sarra, és nem is hibázott.

Az MU a maradék negyedórában sem tudott semmi maradandót alkotni, így a sokkal agresszívebb, jobban játszó Milan teljesen megérdemelten jutott a Bajnokok Ligája döntőjébe.

Ancelotti együttesében egészen kiemelkedően játszott Kaká, Gattuso és Seedorf, de a védelemben Nesta és Oddo teljesítménye sem maradt el sokkal e triójé mögött. A Unitednél ezúttal csak Rooneyt és Van der Sart lehet dicsérni.

2005 után ismét a Liverpool és a Milan csapata találkozik a kiírás fináléjában, amelyre május 23-án Athénban kerül sor. Emlékezetes: két éve a Liverpool 0-3-ról egyenlített a döntőben, majd 11-esekkel nyerte meg a BL-t. A Milan most visszavághat.

Carlo Ancelotti Alex Ferguson

Gólszerző(k): Kaká (11.), Seedorf (30.), Gilardino (78.)
Csere: Inzaghi helyett Gilardino (67.), O'Shea helyett L. Saha (77.), Gattuso helyett Cafu (84.), Kaká helyett Favalli (86.)
Sárga lap: Ambrosini (75.), Gattuso (83.), Ronaldo (84.)

1 Lesek 2
28' 40'' Labdabirtoklás (időtartam) 32' 13''