Bajba került a címvédő katalán csapat

2007.02.21. 23:12
Egygólos vereséget szenvedett a Barcelona csapata a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első összecspásán a Liverpool ellen. A Nou Campban lejátszott mérkőzésen a gránátvörös-kékek Deco fejesgóljával még vezettek, de Craig Bellamy és John Arne Riise góljaival fordítottak az angolok.

Játékvezető: Kirosz Vasszarasz (görög)
Asszisztensek: Dimitriosz Bozacidisz, Dimitriosz Szarajdarisz (görögök)
Frank Rijkaard Rafa Benítez
Gólszerző: Deco (14.) ill. Bellamy (43.), Riise (75.)
Csere: Motta h. Iniesta 24 (55.), Xavi helyett Giuly 8 (65.), Saviola h. Gudjohnsen 7 (83.) ill. Bellamy h. Pennant (80.), Sissoko helyett Zenden 32 (84.), Kuyt helyett Crouch 15 (94.)
Sárga lap: Belletti (38.),Zambrotta(94.) ill. Agger (23.), Kuyt (35.), Sissoko (61.)
Kiállítás:

A ?golfozó" Bellamy ezúttal gólt szerzett
A két csapat legutóbbi összecsapásán 2002-ben a Bajnokok Ligája csoportkörében gólnélküli döntetlen született.

Kisebb meglepetésre a Liverpool kezdett agilisabban a mérkőzésen. Rögtön a negyedik percben John Arne Riise adott középre, ahol az érkező Craig Bellamy feje fölött azonban elsuhant a labda.

Az első tíz perc egyértelműen a vendégcsapaté volt, a Barcelona alig bírta megtartani a labdát.

Negyedóra elteltével rendezte sorait a katalán csapat, átvette a mérkőzés irányítását, sőt, egy remek akció végén a vezetést is megszerezte: Gianluca Zambrotta tört előre a bal oldalon, majd középre adását Deco 6 méterről fejelte a vendégkapu bal oldalába. (1-0)

A bekapott gól teljesen megzavarta a Liverpoolt, s ha a hazai csapat jobban összpontosít, növelhette volna előnyét.

A 17. percben Saviola próbálkozott lövéssel a tizenhatos előteréből, ám a labda több méterrel a kapu mellé gurult. Négy perccel később Thiago Motta szerezhetett volna gólt, ám egy szögletet követően „férfiasságáról” nem a kapuba pattant a labda.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a Bajnokok Ligáját?

Írja be az itt látható számot!
Már mindenki elkönyvelte, hogy Barca-előnnyel vonulnak pihenőre a csapatok, mikor szinte a semmiből egyenlített a Pool: Steve Finnan egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után a hosszú oldalon érkező Bellamyhoz ívelt, a walesi csatár pedig hét méterről fejjel a gólvonal mögé juttatta a labdát. A fejest ugyan Valdés hárította, de a játékszer a spanyol kapussal együtt került a kapuba. (1-1)

A második félidőben elég óvatosan kezdtek a csapatok. Az első említésre méltó esemény a 67. percben történt. Ekkor egy bal oldali beadást követően Kuyt találta el a keresztlécet.

Alig hat perccel később a Barcelona is veszélyeztetett. Előbb Saviola, majd Messi mattolhatta volna a vendégek kapusát, de mindkét játékos közelről hibázott.

A sok kihagyott helyzet pedig megbosszulta magát! A 75. percben Riise megmutatta, hogy a jobb lába is életveszélyes. A norvég játékos Marquez hibáját követően Bellamy passzát vágta „gyengébbik” lábával a léc alá, s ezzel kialakította a végeredményt. (1-2)

Ezzel egyértelműen a 2005-ös győztes vált a párharc esélyesévé, és ha az Anfield Roadon nem hibáz búcsúztathatja a címvédőt.