nemzetisport.hu 2017.07.31 13:18 Frissítve: 2017.08.28 14:25

ATLÉTIKAI VILÁGBAJNOKSÁG, LONDON, 2017

2017. augusztus 4. és 13. között rendezték meg Londonban a 16. szabadtéri atlétikai világbajnokságot. Íme, a magyar indulók névsora, a számok győztesei és az éremtábla!

Márton Anita ezüstöt nyert súlylökésben, Baji Balázs bronzot 110 gáton (Fotók: AFP)

 

A MAGYAR INDULÓK
Baji Balázs
(110 m gát), Gyurátz Réka (kalapács), Gyürkés Viktória (3000 m akadály), Halász Bence (kalapács), Helebrandt Máté (50 km gyaloglás), Kerekes Gréta (100 m gát), Kovács Barbara (20 km gyaloglás), Kozák Luca (100 m gát), Kővágó Zoltán (diszkosz), Krizsán Xénia (hétpróba), Madarász Viktória (20 km gyaloglás), Márton Anita (súly, diszkosz), Pars Krisztián (kalapács), Récsei Rita (20 km gyaloglás), Rivasz-Tóth Norbert (gerely), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba) 

A GYŐZTESEK
VERSENYSZÁM
FÉRFIAK NŐK
100 m Justin Gatlin
(Egyesült Államok)
Tori Bowie
(Egyesült Államok)
200 mRamil Guliyev
(Törökország)
 Dafne Schippers
(Hollandia)
400 m Wayde van Niekerk
(Dél-Afrika)
Phyllis Francis
(Egyesült Államok)
800 m Pierre-Ambroise Bosse
(Franciaország)
Caster Semenya (Dél-Afrika)
1500 m Elijah Manangoi (Kenya)
Faith Kipyegon
(Kenya)
5000 m Muktar Edris
(Etiópia)
Hellen Obiri (Kenya)
10 000 m
Mo Farah
(Nagy-Britannia)
Almaz Ayana
(Etiópia)
MaratoniGeoffrey Kirui
(Kenya)
Rose Chelimo
(Bahrein)
110 m gát Omar McLeod
(Jamaica)
 –
 100 m gát
Sally Pearson
(Ausztrália)
400 m gát
Karsten Warholm
(Norvégia)
Kori Carter
(Egyesült Államok)
3000 m akadály
Conseslus Kiproto
(Kenya)
Emma Coburn
(Egyesült Államok)
20 km gyaloglás
Eider Arévalo (Kolumbia)
Jang Csia-jü (Kína)
50 km gyaloglás 
Yohann Diniz (Franciaország)
Ines Henriques (Portugália)
4x100 m váltó
 Nagy-BritanniaEgyesült Államok
4x400 m váltó Trinidad és Tobago
Egyesült Államok
Magas Mutaz Essza Barsim (Katar)
Marija Laszickene
(Oroszország, semleges zászló alatt)
Rúd Sam Kendricks
(Egyesült Államok)
Katerina Sztefanidi
(Görögország)
Távol Luvo Manyonga
(Dél-Afrika)
Brittney Reese
(Egyesült Államok)
Hármas Christian Taylor
(Egyesült Államok)
Yulimar Rojas
(Venezuela)
Súly Tomas Walsh
(Új-Zéland)
Kung Li-csiao
(Kína)
DiszkoszAndrius Gudzius
(Litvánia)
Sandra Perkovic (Horvátország)
GerelyJohannes Vetter
(Németország)
Barbora Spotáková
(Csehország)
KalapácsPawel Fajdek
(Lengyelország)
Anita Wlodarczyk
(Lengyelország)
Tízpróba/hétpróba Kevin Mayer
(Franciaország)
Nafissatou Thiam
(Belgium)
AZ ÉREMTÁBLA
  országarany
ezüst
bronz
összesen
1. Egyesült Államok 10 11 9 30
2. Kenya 5 2 4 11
3. Dél-Afrika 3 1 2 6
4. Franciaország 3
2 5
5. Kína 2 3 2 7
6. Nagy-Britannia 2 3 1 6
7. Etiópia 2 3 5
8. Lengyelország 2 2 4 8
9. független indulók 1 5 6
10. Németország 1 2 2 5
11. Csehország 1 1 1 3
12. Kolumbia 1 1 2
  Bahrein 1 1 2
  Törökország 1 1 2
  Ausztrália 1 1 2
16. Hollandia 1 3 4
  Jamaica 1 3 4
18. Portugália 1 1 2
  Horvátország 1 1 2
  Katar 1 1 2
  Venezuela 1 1 2
  Norvégia 1 1 2
  Trinidad és Tobago 1 1 2
24. Belgium 1 1
  Görögország 1 1
  Új-Zéland 1 1
  Litvánia 1 1
28. Elefántcsontpart 2 2
29. Japán 1 2 3
30. Bahama-szigetek 1 1 2
  MAGYARORSZÁG 1 1 2
32. Ukrajna 1 1
  Uganda 1 1
  Svédország 1 1
  Mexikó 1 1
  Burundi 1 1
  Marokkó 1 1
38. Szíria 1 1
  Olaszország 1 1
  Tanzánia 1 1
  Kuba 1 1
  Kazahsztán 1 1
  Brazília 1 1

1. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 4.) – NAPI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
20.00: férfi 100 méter, selejtező
20.20: férfi diszkosz, selejtező (Kővágó Zoltán)
20.30: férfi távol, selejtező
20.35: női 1500 méter, előfutamok
20.45: női rúd, selejtező
21.20: férfi 100 méter, előfutamok
22.20: férfi 10 000 méter, döntő – 1. Mo Farah (Nagy-Britannia)

2. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 5.) – NAPI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
11.00: férfi súly, selejtező
11.05: hétpróba, női 100 méter (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
11.35: női kalapács, selejtező (Gyurátz Réka)
11.45: férfi 400 méter, előfutamok
12.00: női hármas, selejtező
12.30: hétpróba, magas (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
12.45: női 100 méter, előfutamok
13.45: férfi 800 méter, előfutamok
Az esti program
20.00: hétpróba, súly (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
20.05: férfi 100 méter, elődöntő
20.25: férfi diszkosz, döntő – 1. Andrius Gudzius (Litvánia)
20.35: női 1500 méter, elődöntő
21.05: férfi távol, döntő – 1. Luvo Manyonga (Dél-Afrika)
21.10: női 10 000 méter, döntő – 1. Almaz Ayana (Etiópia)
22.00: hétpróba, 200 méter (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
22.45: férfi 100 méter, döntő – 1. Justin Gatlin (Egyesült Államok)

3. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 6.) – NAPI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
11.00: hétpróba, távol (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
11.05: férfi 3000 méter akadály, előfutamok
11.40: férfi rúd, selejtező
11.55: férfi maratoni – 1. Geoffrey Kirui (Kenya)
12.05: férfi 400 méter gát, előfutamok
12.45: hétpróba, gerely (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
12.55: női 400 méter, előfutamok
14.15: férfi 110 méter gát, előfutamok (Baji Balázs)
15.00: női maratoni – 1. Rose Chelimo (Bahrein)
Az esti program
20.00: női rúd, döntő – 1. Katerina Sztefanidi (Görögország)
20.05: női gerely, selejtező
20.10: női 100 méter, elődöntő
20.40: férfi 400 méter, elődöntő
21.10: férfi 110 méter gát, elődöntő (Baji Balázs)
21.35: férfi súly, döntő – 1. Tomas Walsh (Új-Zéland)
21.40: hétpróba, 800 méter, záró szám – 1. Nafissatou Thiam (Belgium), …9. Krizsán Xénia, …17. Zsivoczky-Farkas Györgyi
22.15: férfi 800 méter, elődöntő
22.50: női 100 méter, döntő – 1. Tori Bowie (Egyesült Államok)

4. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 7.) – NAPI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
19.30: férfi 200 méter, előfutamok
19.35: férfi hármas, selejtező
20.00: női kalapács, döntő – 1. Anita Wlodarczyk (Lengyelország)
20.30: női 400 méter gát, előfutamok
21.20: férfi 400 méter gát, elődöntő
21.25: női hármas, döntő – 1. Yulimar Rojas (Venezuela)
21.55: női 400 méter, elődöntő
22.30: férfi 110 méter gát, döntő – 1. Omar McLeod (Jamaica), …3. Baji Balázs
22.50: női 1500 méter, döntő – 1. Faith Kipyegon (Kenya)


5. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 8.) – NAPI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
20.20: női gerely, döntő – 1. Barbora Spotáková
20.30: női 200 méter, előfutamok
20.35: férfi rúd, döntő – 1. Sam Kendricks
21.35: női 400 méter gát, elődöntő
21.40: női súly, selejtező (Márton Anita)
22.10: férfi 3000 méter akadály, döntő – 1.  Conselus Kipruto
22.35: férfi 800 méter, döntő – 1. Pierre-Ambrosie Bosse
22.50: férfi 400 méter, döntő – 1. Wayde van Niekerk


6. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 9.) – NAPI ÖSSZEFOGLALÓ ITT
20.05: női 3000 méter akadály, előfutamok (Gyürkés Viktória)
20.10: női távol, selejtező
20.20: férfi kalapács, selejtező (Halász Bence, Pars Krisztián)
21.05: férfi 5000 méter, előfutamok
21.25: női súly, döntő – 1. Kung Li-csiao (Kína), 2. Márton Anita
21.55: férfi 200 méter, elődöntő
22.33: férfi 400 méter gát, döntő – 1. Karsten Warholm (Norvégia)
22.50: női 400 méter, döntő – 1. Phyllis Francis (Egyesült Államok)


7. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 10.) – NAPI ÖSSZEFOGLALÓ ITT
19.30: női 5000 méter, előfutamok
20.05: férfi gerely, selejtező (Rivasz-Tóth Norbert nem jutott döntőbe)
20.10: női magas, selejtező
20.25: női 800 méter, előfutamok
21.20: férfi hármas, döntő – 1. Christian Taylor (Egyesült Államok)
21.25: férfi 1500 méter, előfutamok
22.05: női 200 méter, elődöntő
22.35: női 400 méter gát, döntő – 1. Kori Carter (Egyesült Államok)
22.50: férfi 200 méter, döntő – 1. Ramil Guliyev (Törökország)


8. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 11.) – NAPI ÖSSZEFOGLALÓ ITT

11.00: tízpróba, 100 méter
11.10: női diszkosz, selejtező (Márton Anita nem jutott döntőbe)
11.45: női 100 méter gát, előfutamok (Kerekes Gréta és Kozák Luca sem jutott tovább)
12.05: tízpróba, távol
12.15: férfi magas, selejtező
13.55: tízpróba, súly
Az esti program
18.00: tízpróba, magas
20.05: női 100 méter gát, elődöntő
20.10: női távol, döntő – 1. Brittney Reese (Egyesült Államok)
20.35: női 800 méter, elődöntő
21.10: férfi 1500 méter, elődöntő
21.30: férfi kalapács, döntő – 1. Pawel Fajdek (Lengyelország), …11. Halász Bence
21.45: tízpróba, 400 méter
22.25: női 3000 méter akadály, döntő – 1. Emma Coburn (Egyesült Államok)
22.50: női 200 méter, döntő – 1. Dafne Schippers (Hollandia)


9. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 12.) – NAPI ÖSSZEFOGLALÓ ITT

11.00: tízpróba, 110 méter gát
11.35: női 4x100 méteres váltó, előfutamok
11.55: férfi 4x100 méteres váltó, előfutamok
12.00: tízpróba, diszkosz
12.20: női 4x400 méteres váltó, előfutamok
12.50: férfi 4x400 méteres váltó, előfutamok
15.15: tízpróba, rúd
Az esti program
18.30: tízpróba, gerely
20.05: női magas, döntő – 1. Marija Laszickene (Oroszország, semleges zászló alatt)
21.05: női 100 méter gát, döntő – 1.
Sally Pearson (Ausztrália)
21.15: férfi gerely, döntő – 1.
Johannes Vetter (Németország)
21.20: férfi 5000 méter, döntő – 1.
Muktar Edris (Etiópia)
21.45: tízpróba, 1500 méter, záró szám – A tízpróba végeredménye:
1. Kevin Mayer (Franciaország)
22.30: női 4x100 méteres váltó, döntő –
1. Egyesült Államok
22.50: férfi 4x100 méteres váltó, döntő – 1. Nagy-Britannia

10. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 13.) – NAPI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
  8.45: férfi 50 kilométer gyaloglás – 1. Yohann Diniz (Franciaország), …6. Helebrandt Máté
  8.45: női 50 kilométer gyaloglás – 1. Ines Henriques (Portugália)
13.20: női 20 kilométer gyaloglás – 1. Jang Csia-jü (Kína), …12. Madarász Viktória, …27. Kovács Barbara, …51. Récsei Rita
15.20: férfi 20 kilométer gyaloglás – 1.
Eider Arévalo (Kolumbia)
Az esti program
20.00: férfi magas, döntő – 1. Mutaz Essza Barsim (Katar)
20.10: női diszkosz, döntő – 1. Sandra Perkovic (Horvátország)
20.35: női 5000 méter, döntő – 1. Hellen Obiri (Kenya)
21.10: női 800 méter, döntő – 1. Caster Semenya (Dél-Afrika)
21.30: férfi 1500 méter, döntő – 1. Elijah Manangoi (Kenya)
21.55: női 4x400 méter váltó, döntő – 1. Egyesült Államok
22.15: férfi 4x400 méter váltó, döntő – 1. Trinidad és Tobago

A világbajnokság kabalafigurája

 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.10.31 10:26:53

Atlétika VINCZE SZABOLCS

„Ha ül az ember az öltözőben negyven perccel az olimpiai döntő előtt, sokat tanul önmagáról.”

2017.10.21 11:29:21

Atlétika THURY GÁBOR, KONCZ GYÖRGY (fotó)

60 éves lesz a távolugrás nagymestere. Los Angelesben érmes lehetett volna, országos csúcsai 31-32 éve élnek.

2017.10.17 23:41:22

Atlétika CSINTA SAMU

NS-VÉLEMÉNY. Na de a futás… Az mégiscsak olyan mozgássor, amelyet a legapróbb emberi lény is azonnal kipróbál, amint több-kevesebb biztonsággal sikerül neki testfelülete legnagyobb részét elszakítani az anyaföldtől.

2017.10.09 16:09:18

Atlétika nemzetisport.hu

SPAR Budapest Maraton Fesztivál – V4 Futóhétvége Budapesten. (x)

2017.09.22 11:49:40

Atlétika nemzetisport.hu

A vb-bronz megnyerése után a család igazi magyar ételekkel kedveskedett a gátfutónak békéscsabai otthonában.