MTI 2018.06.07 22:43 Frissítve: 2018.06.09 00:02

Gyémánt Liga: a brit csúcs kevés volt az afrikai sprinter ellen

Az elefántcsontparti Murielle Ahouré kiváló, 10.91 másodperces idővel nyert női 100 méteren, míg a világbajnok török Ramil Guliyev 19.90 másodperccel férfi 200 méteren az Oslóban rendezett atlétikai Gyémánt Liga-versenyen.

Murielle Ahouré (középen) remek időt futott női 100 méteren (Fotó: AFP)

 

A női vágtázók versenye élvezetes csatát hozott, s a brit Dina Asher-Smith hiába futott 10.92-es brit csúcsot, a győzelemhez ez is kevés volt az afrikai sprinter ellen.

Férfi 200-on nem volt a mezőnyben az idén eddig parádézó amerikai Noah Lyles, távollétében pedig a tavalyi londoni vb-n óriási meglepetésre aranyérmes Guliyev biztosan diadalmaskodott, ráadásul kiváló idővel, amely idei legjobbja, s mindössze két századdal gyengébb az egyéni csúcsánál.

Férfi 400 gáton a hazai közönség szerette volna, ha az egy hete Rómában 47.82 másodperces nemzeti rekordot elérő Karsten Warholm nem csupán megszorongatja, hanem felül is múlja az idén kirobbanó formában versenyző Abderrahman Szambát, ám csalódniuk kellett. A katari a célegyenesben állva hagyta kedvencüket és 47.60-nal győzött a 48.22-t elérő hazai futót megelőzve.

Kiemelkedő versenyt hozott a férfi súlylökők viadala, melyen a világbajnoki címvédő új-zélandi Tomas Walsh utolsó, 22.29 méteres dobásával szorította le az első helyről a 2016-os olimpiai bajnok amerikai Ryan Crousert, aki 22.21-gyel lett második.

GYÉMÁNT LIGA, OSLO
FÉRFIAK
200 m:
1. Ramil Guliyev (török) 19.90 mp, 2. Aaron Brown (kanadai) 19.98
1500 m: 1. Elijah Manangoi (kenyai) 3:56.95 p
400 m gát: 1. Abderrahman Szamba (katari) 47.60 mp
magasugrás: 1. Mutaz Essza Barsim (katari) 236 cm
súlylökés: 1. Tomas Walsh (új-zélandi) 22.29 m, 2. Ryan Crouser (amerikai) 22.21
diszkoszvetés: 1. Andrius Gudzius (litván) 69.04 m

NŐK
100 m:
1. Murielle Ahouré (elefántcsontparti) 10.91 mp, 2. Dina Asher-Smith (brit) 10.92
400 m: 1. Szalva Eid Naszer (bahreini) 49.98 mp
800 m: 1. Caster Semenya (dél-afrikai) 1:57.25 p
400 m gát: Dalilah Muhammad (amerikai) 53.65 mp
3000 m akadály: 1. Hyvin Kiyeng (kenyai) 9:09.63 p
hármasugrás: 1. Catherine Ibargüen (kolumbiai) 14.89 m
rúdugrás: 1. Sandi Morris (amerikai) 481 cm
gerelyhajítás: 1. Tacjana Haladovics (fehérorosz) 67.47 m

2020.06.29 19:17:06

Atlétika SZABÓ GÁBOR

Wartburg kombiból élve is másfél száz aranyat nyert már a masters-bajnokságokon.

2020.06.22 18:19:20

Atlétika L. PAP ISTVÁN

A Fekete Gazella gyermekbénulással küzdő kislányból lett Amerika ikonja.

2020.05.09 12:30:34

Atlétika L. PAP ISTVÁN

Az örökifjú sprinter karrierjét doppingügye és hazai ellenségei mellett a kor sem tudta megtörni.

2020.05.07 21:15:14

Atlétika PIRCS ANIKÓ

„Minél extrémebben néz ki valaki, annál jobban odafigyelnek rá, mert a különleges külső magabiztosságot sugall.”

2020.04.23 14:53:35

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Februárban egyéni csúcsot futott 800 méteren, így motivációja kitarthat az elhalasztott tokiói olimpiáig.