Atlétika, fedett vb: Márton Anita hatodik súlylökésben

MTI MTIMTI MTI
2014.03.08. 20:56
Márton Anita a hatodik helyen végzett a női súlylökés szombat esti döntőjében a sopoti fedett pályás atlétikai világbajnokságon. A számot a címvédő, kétszeres olimpiai bajnok új-zélandi Valerie Adams nyerte meg.

Márton Anita a fináléban első kísérletére 18.17 métert dobott, ezen az eredményén pedig nem is tudott már javítani, így végül a hatodik helyen zárta a döntőt, ahová délelőtt egyéni csúccsal, 18.63 méteres dobással az ötödik helyen jutott be.Márton Anita a fináléban első kísérletére 18.17 métert dobott, ezen az eredményén pedig nem is tudott már javítani, így végül a hatodik helyen zárta a döntőt, ahová délelőtt egyéni csúccsal, 18.63 méteres dobással az ötödik helyen jutott be.

A viadal másik magyar indulója, Baji Balázs idei legjobbjánál két századdal jobb eredménnyel, 7.63 másodperccel ért célba. A tavalyi fedett pályás Eb-n negyedik helyezett gátfutó ezzel biztosan jutott be a vasárnapi elődöntőbe.

Nagy meglepetés férfi 400 méteren: a 23 éves cseh Pavel Maslák 45.24 másodperces új országos csúccsal megnyerte a számot, ráadásul minden idők második legjobb eredményét érte el fedett pályán európai futóként. Az ehhez kapcsolódó rekordot még a német Thomas Schönlebe tartja 1988-ból (45.05).