Maratoni: a teljes élmezőny eltévedt a velencei versenyen – videó

2017.10.23. 18:35
Egészen különlegesre sikeredett a Velencében rendezett maratoni verseny befutója, a győztes ugyanis a helyi Eyob Faniel lett. Igaz, nem csak gyorsaságának köszönhette a sikert…

A 2 óra 12 perc 16 másodperc alatt célba érő futó legnagyobb erőssége ugyanis az volt, hogy kiismerte magát a környéken, hiszen a velencei futóklub oszlopos tagja.kiismerte magát a környéken, hiszen a velencei futóklub oszlopos tagja.

Az élbolyt felvezető motoros ugyanis nem sokkal a hajrá előtt eltévedt, és rossz helyen fordult le.

A futók pedig mivel nem ismerték a velencei utcákat, követték, és csak száz méterekkel később vették észre, nem ismerős a táj.

Ezzel gyorsan össze is gyűjtöttek csaknem két perc hátrányt, ami pont elég volt Eyob Fanielnek, hogy kényelmesen bekocogjon a célba elsőként…