Továbbra is nyeretlen a Liverpool

2012.09.15. 20:31
Suárez és Gerrard arckifejezése mindent elárul a Liverpool szezonkezdetéről (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Liverpool 1–1 döntetlent játszott a Sunderland otthonában.

A találkozó első lehetősége a vendégek előtt adódott, Suárez 18 méteres lövése szállt mellé, majd egy rossz hazaadásra Borini csapott le, de Mignolet hárítani tudott, ahogy nem sokkal később 15 méteres löketére is leért.

Az első fél órához közeledve Gardner előbb Suárez, majd Johnson mellett vitte el a labdát, beadására pedig Steven Fletcher érkezett középen, és 5 méterről nem is hibázott – a nyári szerzemény második mérkőzésén a harmadik gólját szerezte új csapatában (1–0).

Az 51. percben Johnson lövése a kapufáról pattant ki, majd Gerrard nagy helyzete maradt ki tíz perccel később, mielőtt a 71. percben aztán megszületett az egyenlítő gól. A jobb oldali Sterling-beadás után nem tudtak tisztázni a védők, Luis Suárez pedig lecsapott a labdára, és 5 méterről, jobbról a hálóba lőtt (1–1).

Tíz perccel a találkozó vége előtt Sterling szólója után 15 méterről középről középre lőtt, a Mignolet-ről kipattanó labdát pedig Suárez az ötösről már csak fölé tudta fejelni. Újabb gól így már nem született, a Liverpool negyedik szezonbeli mérkőzésén sem tudott diadalmaskodni.