A végére gálaelőadás lett a manchesteri nagy öregek jubileumán

2012.09.15. 18:25
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Manchester United hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Wigant, az Arsenal pedig 6–1-re kiütötte a Southamptont. A Chelsea és a Manchester City viszont csak ikszelt idegenben – igaz, utóbbi meccsén Peter Crouch kézzel vette át a labdát gólja előtt.

A manchesteri színekben 700. mérkőzését játszó Scholes törte meg a jeget (Fotó: Action Images)

Nem akármilyen jubileumi mérkőzésre készült a Manchester United, hiszen Sir Alex Ferguson menedzser 500. hazai, Ryan Giggs 600. PL-mérkőzése előtt állt, Paul Scholes a 700., Rio Ferdinand pedig a 400. MU-fellépésére készülődött.

Jól is indult a mérkőzés a „vörös ördögök” számára, hiszen már a 4. percben büntetőhöz jutottak: al-Habszi rosszul jött ki, elsodorta Welbecket. A tizenegyesnél javított aztán a vendégek kapusa, Chicharito bal alsóra tartó lövését védte.

Támadt tovább a hazai együttes, és egy jobb oldali beadása után Welbeck 11 méterről a jobb alsó mellé pörgetett. A félidő feléhez érve Ramis bólintott a hazai kapu jobb oldala mellé, majd a túloldalon Welbeck fejese hagyta el a léc felett a játékteret.

A 26. percben Boyce cselezgetett a 16-oson belül, s 13-ról a bal alsó mellé, aztán a félidő vége előtt Koné került helyzetbe az ötös jobb sarkánál egy megpattanó bal oldali beadást követően, azonban nem tudott megfelelően kapura lőni, így a labda mellé szállt.

A második félidő elején megtört a jég: a 700. mérkőzését játszó Scholes Nani beadása és a kapus kiejtett labdája után 5 méterről a kapuba lőtt, megszerezve 155. manchesteri gólját (1–0) – ezzel 19. PL-idényében talált be, amelynél jobb mutatója csak a 600. PL-meccsét játszó Giggsnek van, aki mind az eddigi 20 szezonban eredményes volt!

Egyből a gól után Welbeck pörgette fel magának a labdát, majd húzta a bal sarok mellé, a 63. és a 66. perc között azonban újabb két gólnak örülhetett a publikum. Chicharito lábáról bepattant a kapuba a labda, majd Büttner beverekedte magát az ötös és az alapvonal találkozásáig, és onnan szerzett gólt. 3–0

A 82. percben kialakult a végeredmény: a csereként beálló 18 éves Powell 20 méterről lőtte ki a jobb alsót. 4–0

MANCHESTER UNITED–WIGAN 4–0

A címvédő Manchester City fontos pontokat hagyott a Stoke otthonában. A szinte végig támadó, helyzetek sokaságát kidolgozó vendégek a 15. percben gyakorlatilag a semmiből kaptak gól, Crouch három védő integetése közben talált be közelről, a visszajátszásokból azonban már kiderült a turpisság, a támadó kézzel ütötte el a labdát, de a játékvezető sípja néma maradt (1–0).

A 35. percben kiegyenlített a vendégcsapat, Tévez szabadrúgására Javi García érkezett a legjobban, és a jobb sarokba fejelt – ő lett az ötödik spanyol játékos Michu, Torres, Cazorla és Rangel után, aki a PL-ben betalált (1–1). A második félidőben nem született újabb gól, így a címvédő csak egy pontot gyűjtött be.

STOKE CITY–MANCHESTER CITY 1–1

Az Arsenal legutóbbi négy hazai mérkőzésén nyeretlen maradt, ez pedig az „ágyúsok” legrosszabb szériája volt az elmúlt 17 év során. Arsene Wenger fiai gyakorlatilag az első félidő végére tudatosították, hogy ez a sorozat most megszakad, bár ehhez sokat tettek a vendégek…

Nehéz lenne azt mondani, hogy nem érezték a kaput a Southampton játékosai, hiszen az első félidőben háromszor is betaláltak, „apró” szépséghiba, hogy Hooiveld és Clyne a saját kapuját vette be, így Podolski szabadrúgásgólja és Gervinho rövid sarkos lövése után már 4–0-ra vezetett az Arsenal, mielőtt a félidő hajrájában Fox szépített – igaz, ehhez meg Szczesny hathatós közbenjárása kellett.

A második félidőben Gervinho még egyszer betalált, majd a hajrában Walcott is eredményes volt, így az Arsenal végül 6–1-re nyert.

ARSENAL–SOUTHAMPTON 6–1

A Chelsea sem örvendett túl jó formának, a BL-győztes londoniak legutóbbi hét idegenbeli fővárosi derbijükön maradtak győzelem nélkül. Ez a sorozat végül a QPR otthonában sem szakadt meg, Hazard-ék ugyanis egyetlen lehetőségükből sem tudtak a kapuba találni.

Az Aston Villa Lowton első félidőben és Benteke hajrában szerzett találatával legyőzte a bajnokságot nagyszerűen kezdő Swansea-t, így 13 nyeretlen hazai bajnoki után ismét győzött otthon.

Gera Zoltán együttese, a West Bromwich simán kikapott a Fulham otthonában, ehhez hozzájárult az is, hogy a vendégek részéről Odemwingie-t a 38. percben kiállította a játékvezető. A magyar légiós a kispadról figyelte végig a mérkőzést.