Szokása szerint nyert az Arsenal az Upton Parkban

2014.12.28. 15:55
Danny Welbeck (jobbra) a győztes gólját ünnepli Francis Coquelinnel (Fotó: Reuters)
Vasárnap a Premier League-ben az Arsenal folytatta jó sorozatát, az „ágyúsok" 2–1-re nyertek a West Ham United otthonában. A Manchester City hazai pályán kétgólos vezetés után 2–2-re végzett az újonc Burnleyvel, így a 19. forduló után hárompontnyi maradt a hátránya az éllovas Chelsea mögött.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ

West Ham United–Arsenal 1–2 (Kouyaté 54., ill. Cazorla 41. – 11-esből, Welbeck 44.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Akik kevésbé követték figyelemmel az angol élvonal őszi történéseit, azok is hamar megtudhatták a mérkőzést látva, hogy miért is állt előkelőbb helyen a West Ham a tabellán, mint vendége, az Arsenal. A „kalapácsosok” ugyanis azonnal letámadták az „ágyúsokat”, az egykori Arsene Wenger-tanítvány Alex Song még egy meg nem adott gólig is eljutott, a hazai kapusnak, Adriánnak pedig a 34. percben kellett először védenie, pontosabban ekkor vadászott le egy ívelést az ötösön. A házigazda előtt egy ziccer is adódott az első félidőben, de James Tomkins az égbe lőtt az ötös bal sarka elől – a másik oldalon ellenben Santi Cazorla kiharcolt, majd értékesített egy büntetőt. 0–1!

Annyira megzavarta a WHU-t a kapott gól, hogy a pihenő előtt beszedett még egyet, ezúttal Danny Welbeck mattolta közelről a kapust, egy sokpasszos akció megkoronázásaként: 0–2!

Sam Allardyce szokása szerint kiereszthette hangját az öltözőben, mert a szünet után fergeteges támadásokba kezdett csapata, amely Cheikhou Kouyaté szerencsés – Mathieu Debuchy kobakján megpattanó – fejesével szépített az 54. percben. 1–2! Lelkesen támadtak tovább a hazaiak, de éppen ezért nagy tér nyílott az Alex Oxlade-Chamberlain, Alexis Sánchez, Danny Welbeck trió előtt, Adrián azonban ihletett formában védett.

A középpálya gyakorlati megszűnésével nyílt, izgalmas, mozgalmas mérkőzésben gyönyörködhettek a nézők, Enner Valencia például a ráadás ötödik percében rontott ordító helyzetben. Arsene Wenger olyannyira őriztette csapata előnyét, hogy két támadója helyére két szélső hátvédet küldött be – taktikája végül is eredményre vezetett, a két csapat pedig helyet cserélt a tabellán.

Az Arsenal még senki ellen nem nyert annyiszor idegenben a PL történelmében, mint a WHU ellen: immáron 11. alkalommal vitte el a csapat a három pontot az Upton Parkból.

MANCHESTER CITY–BURNLEY 2–2

A hét forduló óta nyerésben lévő Manchester City a bennmaradásért harcoló Burnleyt fogadta, és az első félidőben sokat tett azért, hogy meglegyen sorozatban a nyolcadik győzelme is. A játékrész derekán Jesús Navas labdájából David Silva lőte be a vezető gólt, tíz percre rá Fernandinho felső sarkos lövéssel növelte az előnyt.

A meccset jól kezdő Burnley az összecsuklás jeleit mutatta, jól jött játékosainak a szünet, és az újrakezdés után George Boyd közelről, lesgyanús helyzetből szépített is. A City nagyon álmoskásan jött ki a második félidőre, és ezt Ashley Barnes is megbüntette a hajrában – látványos, felső sarkos lövése pontot ért a vendégcsapatnak.

A Cityvel hat év után először fordult elő, hogy egy bajnoki mérkőzés második félidejében kétgólos előnyt herdáljon el.

HULL CITY–LEICESTER CITY 0–1

A Leicester City a szeptember végi, emlékezetes MU-verés óta nem nyert, a megelőző hat fordulóban pontot sem szerzett, így éppen ideje volt, hogy letegyen valamit az asztalra. És lőn: az algériai Rijad Mahrez első félidőbeli gólja három pontot ért. A feszült hajrá két Hull-kapufát és egy-egy kiállítást tartogatott.

ASTON VILLA–SUNDERLAND 0–0

Az első félidőben jobbára a pálya középső harmadában pattogott a labda, a másodikban némi fölénybe került a Sunderland, amihez Fabian Delph (Aston Villa) kiállítása is szükségeltetett. Végül maradt a 0–0, amivel a Sunderland beállított egy majdnem 113 éves klubrekordot (négy egymást követő idegenbeli élvonalbeli bajnoki kapott gól nélkül). Az Aston Villa immár négyfordulónyi nyeretlenséget cipel magával.

STOKE CITY–WEST BROMWICH 2–0

Az első félidőben a vendégek nyújtottak jobb futballt, a fordulás után azonban Mame Diouf közelről a hazaiaknak szerzett vezetést. A West Brom kapufával reagált, majd jött ismét Diouf, valahogyan ismét a kapuba tuszkolta a labdát, és ezzel meccset döntött. A Stoke a legutóbbi öt bajnokijából már a harmadikat nyerte meg, a West Bromwich sorozatban harmadszor veszített.

QPR–CRYSTAL PALACE 0–0

Neil Warnock minapi elbocsátása következtében megbízott menedzser, Keith Millen ült a Palace kispadján, és ha kis szerencséje van, győzelemmel debütál. Jason Puncheon lövése azonban a kapufán csattant, így a londoni „halálderbi” egy-egy pontot hozott a kiesőzónában fekvőtámaszozó két csapatnak.

NEWCASTLE UNITED–EVERTON 3–2

A St. James' Parkban Arouna Koné révén már az 5. percben vezetést szerzett a vendégcsapat Séamus Coleman pontos centerezése után, de a folytatásban a hazaiak átvették a kezdeményezést, Papiss Cissé ki is egyenlített. Az Everton „belealudt” az összecsapásba, Ayoze Pérez és Jack Colback révén elhúztak két góllal a „szarkák”, és ugyan a liverpooli csereember, Kevin Mirallas egy ziccer higgadt befejezésével izgalmassá tette a hajrát, a Newcastle megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK

Manchester City–Burnley 2–2 (D. Silva 23., Fernandinho 33., ill. Boyd 47., Barnes 81.)
Aston Villa–Sunderland 0–0
Hull City–Leicester City 0–1 (Mahrez 32.)
QPR–Crystal Palace 0–0
Stoke City–West Bromwich Albion 2–0 (M. Diouf 51., 66.)
Tottenham Hotspur–Manchester United 0–0
Southampton–Chelsea 1–1 (Mané 17., ill. E. Hazard 45.)
Newcastle United–Everton 3–2 (P. Cissé 34., Ayoze Pérez 51., Colback 68., ill. A. Koné 5., Mirallas 84.)