Premier League: szenvedve nyertek a manchesteri nagyok

2013.12.28. 17:56
Huddlestone hajvágós gólöröme (Fotó: BBC)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójában a Manchester United és a Manchester City is alaposan megszenvedett ellenfelével, végül mindkét együttes 1–0-ra diadalmaskodott.

A City meccséről IDE, a Unitedéről IDE kattintva olvashat bővebben!

Az Aston Villa Gabriel Agbonlahor korai góljával szerzett vezetést, de ez sem ért sikert végül a Swansea ellen. Agbonlahor ugyanakkor újabb csapatot pipálhatott ki, 34 PL-együttes ellen játszott már, és eddig csak a Crystal Palace ellen (egyszer játszott ellene) nem talált be (1–1).

A Fulham 19 meccséből már a 14. alkalommal került 1–0-s hátrányba a találkozó során, ezúttal azonban az első félidőben még záró retesz a másodikban teljesen szétesett, és futószalagon hullottak a gólok. A Hull Cityben még Tom Huddlestone is eredményes volt, aki egyrészt 39. szezonbeli próbálkozásából talált be, másrészt kétéves szünet után. A játékos korábban azt mondta, ha véget ér a gólcsendje, levágatja a haját, és már a találat után rohant is az oldalvonalhoz, ahol gyorsan igazítottak egyet a séróján. A házigazda az utolsó fél órában végül ötször is betalált, végül 6–0-ra nyert.

LABDARÚGÁS, PREMIER LEAGUE

19. FORDULÓ

Aston Villa–Swansea City 1–1 (Agbonlahor 7., ill. Lamah 36.)
Hull City–Fulham 6–0 (Al-Muhamadi 49., Koren 60., 84., Boyd 63., Huddlestone 67., Fryatt 74.)
Manchester City–Crystal Palace 1–0 (Dzeko 66.)
Norwich City–Manchester United 0–1 (Welbeck 57.)
KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNY
West Ham United–West Bromwich Albion 3–3 (J. Cole 4., Maiga 65., K. Nolan 67., ill. Anelka 40., 45., Berahine 69.)