Joe Hart vérét adta a Manchester City győzelméért

2013.12.28. 17:58
Joe Hart vérét adta a City sikeréért (Fotó: Action Images)
A 2013-as esztendő utolsó bajnoki hétvégéjén, a Premier League 19. fordulójában a Manchester City hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t Edin Dzeko találatával.

A City hátránya csupán egyetlen pont volt a találkozó előtt az éllovas Arsenal mögött, így a manchesteri kékek egy sikerrel átmenetileg biztosan az élre álltak volna, mivel az „ágyúsok" csak vasárnap lépnek pályára a Newcastle ellen.

Tudták ezt a hazaiak is, nem is csoda hát, hogy az első pillanattól saját kapujuk elé szögezték a londoniakat. A manchesteriek az első tíz percben David Silva és Fernandinho révén kétszer is magukhoz ragadhatták volna a vezetést, de köszönhetően a jól záró védőknek, az állás ekkor még maradt 0–0.

A vendégeknél egyedül Bolasie teljesítménye volt értékelhető, de mivel a társak nem támogatták, a lyoni születésű támadó sem sokra ment a City térfelén.

A 28. percben aztán jött a meccs legcsúnyább momentuma, egy beadás után Hart robbant ki kapujából, majd feküdt rá a labdára, a vendégek csatára, Jerome azonban már nem tudott megállni, így estében térddel arcon találta a City kapusát. Az esetnél a Hart arcát vérbe borító Jerome járt rosszabbul, a Palace támadóját azonnal le kellett cserélni.

Bár a sérülések miatt öt percet is ráhúzott az első félidőre a játékvezető, André Marriner, a hazaiak így sem tudták begyötörni az áhított gólt, pedig Fernandinho fejese és esernyőcsele után könnyedén előnybe kerülhettek volna.

A fordulás után aztán ott folytatták a csapatok, ahol az első félidő végén abbahagyták, futószalagon dolgozta ki helyzeteit a City, míg a vendégek saját kapujuk előtt álltak sorfalat.

Manuel Pellegrini nagyon elszánt volt, a második félidő első perceiben még Álvaro Negredót is pályára küldte, aki bár előző nyolc PL-meccsén hétszer is a hálóba talált, csak a padon kezdett.

Dzeko az élre lőtte a manchesteri kékeket (Fotó: Reuters)

A 66. percben a sokadik City-támadás végén végül megszerezték a vezetést a hazaiak. Jesús Navas passzolta nagyon precízen, laposan középre a labdát az alapvonalról, a tizenegyespontnál helyezkedő Edin Dzeko pedig kapásból ellőtt a tehetetlen Speroni mellett, így megszerezve ötvenedik találatát a City mezében. 1–0

A hazaiak ezt követően már nem vitték túlzásba a támadásokat, így az eredmény sem változott, a Manchester City 1–0-re legyőzte a Crystal Palace-t, és a tabella élére állt, megelőzve a vasárnap játszó Arsenalt.

Manchester City 1-0 Crystal Palace (Goal Edin... by videosondailymotion

LABDARÚGÁS, PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ

Cardiff City–Sunderland 2–2 (Mutch 6., F. Campbell 58., ill. S. Fletcher 83., Colback 95.)
Aston Villa–Swansea City 1–1 (Agbonlahor 7., ill. Lamah 36.)
Hull City–Fulham 6–0 (Al-Muhamadi 49., Koren 60., 84., Boyd 63., Huddlestone 67., Fryatt 74.)
Manchester City–Crystal Palace 1–0 (Dzeko 66.)
Norwich City–Manchester United 0–1 (Welbeck 57.)
West Ham United–West Bromwich Albion 3–3 (J. Cole 4., Maiga 65., K. Nolan 67., ill. Anelka 40., 45., Berahine 69.)