Premier League: a Chelsea és a Man. City kiütötte ellenfelét

2017.09.23. 17:58
Chelsea-góllövők öröme: Álvaro Morata öleli Pedrót (Fotó: AFP)
A Manchester City hazai pályán, a Chelsea és a Manchester United idegenben aratott győzelemmel tudta le az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának szombati játéknapját. Álvaro Morata három góllal járult hozzá a Chelsea kiütéses sikeréhez, míg Raheem Sterling duplázott az ötöt vágó Cityben.

Stoke City–Chelsea 0–4

A Chelsea nem sokat teketóriázott, már a 2. percben megszerezte a vezetést Álvaro Morata találatával, amelyet César Azpilicueta látványos indítással készített elő. Az első fél óra végén pedig már 2–0 volt a vendégeknek, Pedro – egy eladott labdával kiugorva – mintaszerűen lőtt a kapu jobb oldalába.

A második félidő a Stoke próbálkozásaival indult, de a szépítés nem sikerült, Morata viszont még kétszer lecsapott: előbb egy gyönyörű szólót fejezett be góllal, majd egy közeli „utolsó simítással” adta meg a kegyelemdöfést.

Egy kis stat: Álvaro Morata a 17. Chelsea-játékos, aki három gólt szerez egy Premier League-mérkőzésen. Csak az Arsenalnak van több (19) PL-triplázója.

Manchester City–Crystal Palace 5–0

A manchesteriek a várakozásnak megfelelően fölényben játszották végig az első félidőt, de csak a 44. percben szerezték meg a vezetést: Leroy Sané szép mozdulattal, és némi szerencsével lőtt a CP kapujába. A második félidőben megrázta magát Raheem Sterling, kétszer is a legjobbkor érkezett a kapu elé, és eldöntötte a meccset. A biztonság kedvéért jött még némi ráadás: Sergio Agüero fejelt egy gólt, Fabian Delph pedig remek lövéssel kipókhálózta a bal felsőt…

Egy kis stat: az 1958–1959-es szezon, vagyis a Blackburn hasonló bravúrja óta a Man. City az első csapat, amelyik egymást követő három angol élvonalbeli bajnokin legalább ötször talál az ellenfél kapujába.

Még egy kis stat: a Portsmouth (2009–2010) mellett a Palace a második gárda, amelyik hat vereséggel kezdi a PL-szezont, olyanra viszont először akad példa az első négy angol osztályban, hogy a hat zakó nulla szerzett góllal jöjjön össze.

Southampton–Manchester United 0–1

A 20. percig kellett várni a United vezető góljára, ki más, mint Romelu Lukaku passzolt a hálóba, ám csak miután Fraser Forster még hárította a fejesét. A Mourinho-csapat a szünet után nem mindig állt a helyzet magaslatán, de megúszta kapott gól nélkül – zsákban az újabb három pont.

Everton–Bournemouth 2–1

A vendégek egygólos vezetésénél, a végjátékhoz közeledve egy lyukas garast sem tettünk volna Ronald Koeman Everton-menedzseri állásának megmaradásáért, csakhogy az utolsó negyedórában Oumar Niasse megfordította az állást – és mivel a szenegáli csereként lépett pályára, most akár a holland stratéga zseniális megérzéséről is cikkezhetnénk…

Swansea–Watford 1–2

A walesiek közel voltak hozzá, hogy a harmadik hazai bajnokijukon végre pontot szerezzenek, csakhogy a 90. percben Richarlison belőtte a vendégek győztes gólját – még egy sárgát is megért neki az önfeledt gólöröm.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
Burnley–Huddersfield Town 0–0
Everton–AFC Bournemouth 2–1
(Niasse 77., 82., ill. J. King 49.)
(Sané 44.. Sterling 51., 59., Agüero 79., Delph 89.)
Southampton–Manchester United 0–1 (Lukaku 20.)
Stoke City–Chelsea 0–4 (Morata 2., 77., 82., Pedro 30.)
Swansea–Watford 1–2 (Abraham 56., ill. Gray 13., Richarlison 90.)
Korábban
West Ham United–Tottenham Hotspur 2–3 (J. Hernández 65., Kouyaté 87., ill. Kane 34., 38., Eriksen 60.)
Este
Leicester City–Liverpool 2–3 (Okazaki 45+3., Vardy 69., ill. Szalah 15., Coutinho 23., Henderson 68.)

1. Manchester City 6 5 1 21–2 +19 16
2. Manchester United 6 5 1 17–2 +15 16
3. Chelsea 6 4 1 1 12–5 +7 13
4. Tottenham 6 3 2 1 10–5 +5 11
5. Liverpool 6 3 2 1 12–11 +1 11
6. Watford 6 3 2 1 9–10 –1 11
7. Newcastle 5 3 2 6–4 +2 9
8. Huddersfield Town 6 2 3 1 5–3 +2 9