Premier League: 5–1 és 3–0 – menetelnek a manchesteriek

2015.10.17. 17:58
Sterling lett az első angol City-játékos a PL-érában, aki triplázni tudott (Fotók: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában a listavezető Manchester City 5–1-re kiütötte az AFC Bournemouth gárdáját, a Manchester United 3–0-ra nyert az Everton otthonában, a Chelsea pedig 2–0-ra legyőzte az Aston Villát.

A City parádésan kezdett az AFC Bournemouth ellen, hiszen Sterling és Bony góljával már a 11. percben magabiztos előnyre tett szert (2–0). Az újonc a félidő derekán Murray találatával szépített ugyan, csakhogy Sterling még a szünet előtt két újabb gólt szerzett, triplájával pedig már 4–1-re vezetett a manchesteri együttes.

A City PL-történetében Sterling lett az első angol futballista, aki triplázni tudott egy mérkőzésen!

Sokáig úgy tűnt, az eredmény már nem változik, de Bony sem akart egynél megállni, a 89. percben beállítva az 5–1-es végeredményt.

Rooney már a 172. bajnoki gólját szerezte meg

A „vörös ördögök” az első félidő derekához érve rövid idő alatt kétszer is bevették az Everton kapuját, előbb egy rosszul kifejelt labdát követő távoli lövés pattant Schneiderlin elé, aki a bal alsóba lőtt, majd Rojo bal oldali beadását Herrera fejelte a rövidbe (0–2).

A második félidő elején De Geának kellett nagyot védenie, hogy megakadályozza a szépítést, majd nem sokkal később Rooney büntetett, gyakorlatilag lezárva a mérkőzést (0–3).

Rooney a 172. bajnoki gólját szerezte a Manchester United színeiben, így megelőzte a 3. helyen Denis Law-t, és már csak Bobby Charlton (199), valamint Jack Rowley (182) előzi meg.

A Chelsea megszakította három tétmérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériáját, Diego Costa pedig három eredménytelen bajnokit követően köszönt be ismét. A második félidőben még az Aston Villa is „besegített” Hutton öngóljával, így 2–0-ra nyertek a „kékek”.

A Chelsea a 298. meccsét nyerte meg a bajnokságban az Abramovics-érában (2003– ), ez eggyel több, mint az azt megelőző 20 élvonalbeli szezonban összesen (1977–2003).

Everton–Manchester United 0–3

Chelsea–Aston Villa 2–0

Az idényt meglepően jól kezdő csapatok csatáján a Crystal Palace Dwight Gayle kiállítása miatt a 44. perctől kezdve emberhátrányban futballozott, a West Ham United pedig a hajrában kicsikarta a győzelmet (1–3).

A Southampton a 38. percben már két góllal vezetett a Leicester City ellen, ám a duplázó Vardy a 91. percben megmentett egy pontot a vendégeknek (2–2), míg a West Brom Berahino találatával legyőzte a Sunderlandet (1–0).

PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ, szombati mérkőzések
(D. Costa 34., Hutton 54. – öngól)
Crystal Palace–West Ham United 1–3 (Cabaye 25., ill. Jenkinson 22., Lanzini 88., Payet 94.)
Everton–Manchester United 0–3 (Schneiderlin 18., Herrera 22., Rooney 62.)
Manchester City–AFC Bournemouth 5–1 (Sterling 7., 29., 45., Bony 11., 89., ill. G. Murray 22.)
Southampton–Leicester City 2–2 (Fonte 21., Van Dijk 38., ill. Vardy 67., 91.)
West Bromwich Albion–Sunderland 1–0 (Berahino 54.)