PL: elsöprő negyedóra, ismét második helyen az Arsenal

2015.10.17. 20:20
Az Arsenal játékosai háromszor örülhettek a mérkőzésen (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójának szombat esti összecsapásán az Arsenal 3–0-ra nyert a Watford vendégeként.

A DÉLUTÁNI MÉRKŐZÉSEKRŐL BŐVEBBEN IDE KATTINTVA OLVASHAT!

Az újonc egy órán keresztül tartotta magát magát az „ágyúsok” ellen, Cazorla passzával Özil került ziccerbe, és bár becsúszva szerelték, a labda pont Alexis Sánchez elé került, aki az ötös bal sarkáról a rövid felsőbe lőtt (0–1).

Alexis Sánchez a klubbeli és a válogatott meccseket is figyelembe véve sorozatban a hatodik összecsapásán talált be, ezeken tízszer rezgette meg az ellenfelek hálóját.

És ha egy üzlet beindul, a 68. percben a nem sokkal korábban beálló Olivier Giroud is eredményes tudott lenni, Özil ezúttal valódi gólpasszt jegyzett, szépen tálalt a francia támadó elé, aki a léc alá lőtt (0–2).

A 74. percben pedig véget ért Aaron Ramsey vesszőfutása is, a walesi játékos a 27. kapura lövéséből szerezte meg az első gólját a PL-idényben Bellerín gólpasszát követően (0–3).

Az Arsenal sima sikerével visszavette a második helyet a tabellán, a Watford számára pedig továbbra sem az október a kedvenc hónap: a tizedik PL-meccsét játszotta a tizedik hónapban, négy döntetlen mellett pedig ez már a hatodik veresége volt.