Őrült végjáték után győzött az MU a West Ham ellen

R. P.R. P.
2021.09.19. 14:45
Cristiano Ronaldo egyenlítő gólja (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában a Manchester United 2–1-re legyőzte a West Ham Unitedet. A 95. percben büntetőt hibázott a West Ham, a tizenegyesre becserélt Mark Noble lövését David de Gea kivédte. A másik, 15 órás meccsen a Brighton 2–1-re győzött a Leicester City ellen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
West Ham United–Manchester United 1–2

London, London Stadium. Vezette: Martin Atkinson
West Ham: Fabianski – Coufal, Zouma, Ogbonna, Cresswell – Soucek, Rice – Bowen (Noble, 90+5.), Benrahma (Lanzini 88.), Fornals – Vlasic (Jarmolenko, 68.). Menedzser: David Moyes
MU: De Gea – Wan-Bissaka, Varane, Maguire, Shaw – McTominay, Fred (Matics, 88.) – Greenwood (Sancho, 73.), Bruno Fernandes, Pogba (Lingard, 73.) – Cristiano Ronaldo. Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
Gólszerző: Benrahma (30.), ill. C. Ronaldo (35.), Lingard (89.)

Brighton & Hove Albion–Leicester City 2–1 (Maupay 35. – 11-esből, Welbeck 50., ill. Vardy 61.)

Az első félidőben néhány percnyi tapogatózó futball után igazán élvezetes játékot láthattak a nézők. Elsősorban az MU irányította a játékot, de a West Ham olykor veszélyes kontrákat vezetett.

Bár a manchesteriek birtokolták többet a labdát és vezettek több veszélyes támadást, a 30. percben mégis a West Ham szerezte meg a vezetést. Nagyszerű jobb oldali akció végén Szaid Benrahma 20 méteres lövése megpattan Varane-on, és a labda – De Geát becsapva – a kapu jobb oldalában kötött ki. 1–0

Mindössze öt percig tartott a hazaiak előnye. A 35. percben Cristano Ronaldo kapott remek labdát Bruno Fernandestől, CR 7 méterről kapásból lőtt, Fabianski védett, de a kipattanót CR pár méterről bepasszolta a kapuba. A VAR-ral megvizsgálták az esetet, de nem volt les, mert CR-nek csak a karja volt előrébb a védőnél. 1–1

A második félidő elején Ronaldo gyorsan megszerezhette volna a második találatát egy súlyos védelmi hiba után, ám hiába lőtt tiszta helyzetben, Fabianski bravúrral védett.

A második félidő a szenzációs végjátékról marad emlékezetes. Ole Gunnar Solskjaer a végjátékra behozta Nemanja Maticsot és Jesse Lingardot is, és ez döntőnek bizonyult. A 89. percben Matics passza után Lingard gyönyörűen tekert a bal felső sarokba. 1–2

A hosszabbításban jártunk már, amikor Luke Shaw kezezése után büntetőt kapott a West Ham. David Moyes is cserélt, kifejezetten a tizenegyes miatt behozta Mark Noble-t, de akárcsak Gareth Southgate-nek az Eb-n, úgy Moyesnak sem jött össze ez a taktikai húzás, mert Noble lövését David de Gea kivédte!

Így tehát maradt a 2–1, őrült végjáték után győzött a Manchester United.

A WHU–MU meccsel egy időben rendezték a Brighton & Hove Albion–Leicester City mérkőzést is, melyen az első négy fordulóban háromszor nyerő hazaiak 50 perc után már 2–0-ra vezettek Neal Maupay tizenegyesből szerzett góljával és Daniel Welbeck találatával. A folytatásban Jamie Vardy megszerezte tétmeccsen a 150. gólját is a Leicesterben, de ez csak a szépítésre volt elegendő – ismét győzött a Brighton.

Vége a mérkőzésnek!

90+5. perc: Noble bejön büntetőt rúgni, de kihagyja! De Gea nagyot véd.

90+4. perc: Mark Noble bejön Bowen helyére.

90+2. perc: Shaw kezezése, a VAR után megadják a büntetőt!

91. perc: CR megint elesik a tizenhatoson belül, tiszta büntetőnek tűnik, de mégsem adják meg.

89. perc: Jesse Lingard góljával vezet az MU! Matics passzol Lingardhoz, aki 14 méterről szépen csavart a bal felső sarokba. 1–2

88. perc: Matics jön Fred helyére, Benrahmát Lanzini váltja.

85. perc: Ronaldo megint elesik a hazaiak tizenhatosán belül, de most sincs büntető.

81. perc: Fornals lő, de mellé.

80. perc: Varane hozza nehéz helyzetbe De Geát, a kapusról szögletre pattant a labda.

78. perc: Zouma ment Fernandes beadása után.

77. perc: C. Ronaldo esik el a tizenhatoson belül, de Atkinson továbbot ítél. Coufal elérte CR-t, de mégsem látták szabálytalannak.

75. perc: Fernandes lő 20 méterről, de gyenge, Fabianski simán felszedi.

73. perc: Sancho jön Greenwood helyére, Pogbát Lingard váltja.

72. perc: nagyon nyom a WHU, de a manchesteriek jól blokkolnak minden kísérletet.

68. perc: Jarmolenko jön be Vlasic helyére.

67. perc: Pogba és Zouma ütközik. Zouma a kelleténél nagyobbat repül, de a szabadrúgást megkapja. Pogba dühös.

62. perc: Benrahma lő, McTominay arcát találja el, aki a földre rogy, de még előtte egy gyors mozdulattal tisztáz.

61. perc: Shaw újabb szöglete nem jó

60. perc: Fernandes erős beadását bedobásra tisztázzák a védők.

57. perc: WHU-kontra, Bowen beadását, blokkolják a védők.

52. perc: Pogba lövése 20 méterről nagyon fölé száll.

51. perc: Fornals szép sarkazása a védők szorításában mellé megy.

50. perc: Shaw szöglete után Maguire fejese nagyon messze elkerüli a kaput.

47. perc: óriási West Ham-hiba, Coufal veszíti el a labdát, amely Fernandes passza után Cristiano Ronaldóhoz kerül, a portugál kihagyhatatlan helyzetben lő, de mégis kihagyja, Fabianski nagy bravúrral véd.

Elkezdődött a második félidő!

Két perc hosszabbítás után vége az első félidőnek!

45. perc: Pogba veszélyes lövése a védőkről szögletre vágódik.

43. perc: Cresswell passza után Vlasic lő tisztán 8 méterről, mellé. Nagy helyzet volt, De Gea csak nézte.

42. perc: C. Ronaldo átkeveredik a jobb oldalra, de ha már ott volt, 10 méterről éles szögből lő, de Fabianski szépen védi.

35. perc: egyenlít az MU! Cristano Ronaldo kap újabb labdát Fernandestől, 7 méterről kapásból lő, Fabianski védi, de a kipattanót CR bepasszolja a kapuba. Nincs les, mert csak a karja volt előrébb a védőnél, ezt a VAR is megerősítette. 1–1

34 perc: Ronaldo kap remek labdát a bal oldalon, egy remek csellel elfekteti védőjét, majd lőne, de közben megérkezik Zouma, és tisztáz.

30. perc: vezet a West Ham United! Szaid Benrahma 20 méteres lövése megpattan Varane-on, és becsapva De Geát a kapu jobb oldalában köt ki. 1–0

28. perc: Shaw lő 25-ről, a vizes füvön megcsúszik a labda, de Fabianski védi.

27. perc: MU-szöglet. Shaw beadása után a labda Fernandest találja meg, a portugál 17-ről lő, a labda a bal kapufán csattan.

24. perc: Cristiano Ronaldo kap nagyszerű labdát, megpróbálja kicselezni az előtte álló védőket, majd lő, de középre megy, egyenesen Fabianski kezébe.

22. perc: Bowen veszélyes lövését de Gea lábbal védi, a kipattanót Coufal 16 méterről fölé vágja.

18. perc: Soucek lő 20 méterről, gyenge és mellé is megy.

17. perc: Maguire adja el a labdát, veszélyes helyzet, de Bowen lövése után Maguire blokkolva javít.

16. perc: Zouma, Fernandes és Copufal esik a földre, miután ütköztek egymással.

15. perc: Shaw szögletét Zouma fejeli ki.

11. perc: West Ham-támadás a bal oldalon, de Cresswell beadását De Gea könnyedén lehúzza.

10. perc: Shaw próbálja megjátszani Ronaldót, de a védők tisztáznak.

9. perc: Greenwood ugrik ki a védők között, de Fernandes labdája túl hosszú.

6. perc: Pogba egyelőre visszatér.

5. perc: Pogba lábára rálépnek, a franciát ápolni kell. Pogba végül feláll, de nagyon biceg. Könnyen lehet, hogy cserélni kell.

4. perc: az első percek puhatolózó játéka után MU-szöglet. Shaw beívelése után McTominay fejese mellé száll.

Elkezdődött a mérkőzés!

A kezdőrúgás előtt megemlékeztek a ma elhunyt világbajnok Jimmy Greavesről.

A mérkőzés 15.00-kor kezdődik. A mérkőzés előtt nem sokkal még szakadt az eső.

ELŐZMÉNYEK

A mérkőzés előtt a West Ham a 8. helyen állt nyolc ponttal, míg a Manchester United a 3. helyet foglalta el 10 ponttal.

Cristiano Ronaldo két mérkőzésen három gólt szerzett a Manchester Unitedben, és a szurkolók abban bíznak, hogy a West Ham United ellen ismét eredményes lesz a portugál támadó. Más kérdés, hogy a Newcastle elleni (4–1) dupláját követően hiába talált a kapuba a Young Boys otthonában, a manchesteriek 2–1-es vereséget szenvedtek a svájci csapat otthonában a BL-ben.

CR megszerzésével nagyot fogott az MU, de érdemes elgondolkodni Jamie Carragher véleményén. „Szerződtetése legalább annyi problémát okozhat, mint amennyi előnye van – írta Jamie Carragher a Telegraph cikkében. – Elképzelhető, hogy elsősorban a liga profitál a megszerzéséből. A visszatérése növelte a bajnokság népszerűségét, de kérdés, egyedül elég lesz-e ahhoz, hogy ismét győztes csapattá váljon a Manchester United. Az eddigiek alapján kétlem.”

Paul Pogbához kapcsolódó hír, hogy a goal.com szerint visszatérhet a Juventusba. A 28 éves francia középpályás ügynöke, Mino Raiola szerint a jövője kérdéses az MU-nál. Mivel szerződése az idény végén lejár, s eddig még nem sikerült megállapodniuk a hosszabbításról, könnyen elképzelhető, hogy Pogba visszatér Torinóba.

David Moyes, azután, hogy 2014-ben abbahagyta a munkát az MU menedzsereként, hét meccset vívott az MU ellen. A mérleg: két döntetlen, öt vereség.