A Manchester United nem sok esélyt adott Geráéknak

2014.03.08. 13:40
Phil Jones (4) a manchesteriek első gólját fejeli (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29., „csonka” fordulójának nyitó mérkőzésén a Gera Zoltánt végig a soraiban tudó West Bromwich Albion hazai pályán 3–0-s vereséget szenvedett a Manchester Unitedtől, melynek góljait Phil Jones, Wayne Rooney és Danny Welbeck szerezték.

Azt nem állíthatjuk, hogy a meccs elején egymásnak esett a két csapat, hiszen az első, kapu irányába tartó lövésre is több mint húsz percet kellett várni. A kezdeti tapogatózás után az MU fölénybe került, Rafael közeli fejesénél pedig már Ben Foster bravúrjára volt szükség, hogy maradjon a gól nélküli állás.

A 34. percben aztán nem volt menekvés, megszerezte a vezetést a Manchester United. Robin van Persie végzett el szabadrúgást a tizenhatos jobb csücskéről, mesterien beívelt labdáját pedig Phil Jones fejelte nagy erővel a hazai kapu közepébe. Az angol válogatott védő másodszor volt eredményes a PL-ben, és mindkétszer birminghami csapatnak talált be. 0–1

Az első félidő hajrájában Foster ügyetlenkedett a saját tizenhatosán belül – vagy azon kívül –, de a játékvezető úgy látta, hogy a kapus, miután lyukat rúgott, még a büntetőterületen belül ért hozzá kézzel a labdához.

A második játékrészben a West Bromnak is megvoltak a lehetőségei a gólszerzésre, Gera Zoltán a hazaiak egyik legjobbjának bizonyult, de a sem ő, sem csapattársai nem találtak az MU kapujába. A „vörös ördögök" ellenben jeleskedtek ezen a napon a helyzetkihasználás terén, és a félidő derekán megduplázták az előnyüket. A Manchester United legszebb korszakát idéző támadásvezetés során Rafael hajszálpontos beadása után Rooney bólintott a kapuba. 0–2

Ekkor Robin van Persie – aki egy szigorúbb bírónál a kiállítás sorsára jutott volna – már nem volt a pályán, Danny Welbeck viszont igen, és meg is hálálta David Moyes menedzser bizalmát: a 83. percben higgadtan emelt a kapuba Rooney kiugratását követően. 0–3

Az MU a győzelmének köszönhetően felkapaszkodott a hatodik helyre – megelőzve az egy meccsel kevesebbet játszó Evertont –, és már több mint 30 éve veretlen a kiesés ellen küzdő West Brom otthonában.

Steven Caulker duplájának és egy öngólnak köszönhetően a bennmaradásért harcoló Cardiff City hazai pályán 3–1-re legyőzte sorstársát, a sereghajtó Fulhamet.

A Stoke City 1–1-es döntetlent harcolt ki Norwichban, de nemcsak a pontjai, hanem a piros lapjai számát is gyarapította: a csapat 2008-as élvonalbeli visszatérése óta a 22. kiállítását szenvedte el – ennél több (28) csak a Sunderlandnek van. Jonathan Walters a 13. játékos a Premier League történetében, aki góllal és piros lappal is bekerült egy meccs jegyzőkönyvébe.

A Southampton két vereség után három ponttal gazdagodott, a Crystal Palace elleni sikert Jay Rodriguez 37. percben lőtt gólja hozta meg.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ

West Bromwich Albion–Manchester United 0–3 (Jones 34., Rooney 65., Welbeck 83.)
Cardiff City–Fulham 3–1 (Caulker 45., 67., Riether 71. – öngól, ill. Holtby 59.)

Crystal Palace–Southampton 0–1 (Rodriguez 37.)
Norwich City–Stoke City 1–1 (B. Johnson 56., ill. Walters 73. – 11-esből)

18.30: Chelsea–Tottenham (Tv: Digi Sport2) – élőben az NSO-n!

1. Chelsea 28 19 6 3 52–22 +30 63
2. Liverpool 28 18 5 5 73–35 +38 59
3. Arsenal 28 18 5 5 52–28 +24 59
4. Manchester City 26 18 3 5 69–27 +42 57
5. Tottenham 28 16 5 7 37–33 +4 53