PL: továbbra is csodás a West Ham United szezonja

2016.04.30. 18:05
A West Ham United idegenben 3–0-ra legyőzte a West Bromwich Albiont az angol labdarúgó-élvonal 36. fordulójában. A Newcastle fontos három pontot gyűjtött be a Crystal Palace elleni meccsen.

A West Ham úgy néz ki, a bajnokság hajráját is jól bírja. Ha nem lenne a Leicester hihetetlen menetelése, mondhatnánk, hogy a londoni együttes a szezon meglepetéscsapata. Persze így is megsüvegelendő a WHU teljesítménye, és most sem lassított a csapat.

A West Bromwich elleni találkozó első félidejének hajrájában előbb Dimitri Payet tökéletes passzából Cheikhou Kouyaté, majd utóbbi passzából Mark Noble talált be. Eldöntve ezzel gyakorlatilag a három pont sorsát.

A Stoke Marko Arnautovic góljával sokáig vezetett a Sunderland ellen. Az osztrák játékos tizenegyedszer talált be ebben a szezonban a PL-ben, korábban egy idényen belül erre egyetlen Stoke-futballista sem volt képes. Jermain Defoe a 94. percben azonban pontot mentett a Sunderlandnek – 11-esből.

A kiesés elől menekülő Newcastle fontos három pontot szerzett a Crystal Palace legyőzésével. Andros Townsend tizenegyedszer szerepelt a „szarkáknál", s már a negyedik gólját szerezte a csapatban. Korábban a Tottenhamben 50 meccs alatt három gól volt a mérlege. Érdekesség, hogy a vendégek kihagytak egy tizenegyest a mérkőzésen – nevezetesen Yohan Cabaye, aki korábban három szezonon át erősítette a Newcastle-t...

A már kiesett Aston Villa sokáig vezetett a Watford ellen, de Troy Deeney duplájával a hajrában fordított a hazai együttes.

A korábban a Ferencvárosban szereplő Muhamed Besic kezdőként egy félidőt kapott a Bournemouth ellen, csapata 2–1-re győzött.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ

Watford–Aston Villa 3–2 (Abdi 45+2., Deeney 90., 93., ill. Clark 28., J. Ajew 48.)
Everton–Bournemouth 2–1 (Cleverley 7., Baines 64., ill. Pugh 9.)
Newcastle United–Crystal Palace 1–0 (Townsend 58.)
Stoke City–Sunderland 1–1 (Arnautovic 50., ill. Defoe 94.)
West Bromwich Albion–West Ham United 0–3 (Kouyaté 34., Noble 45+2., 79.)