PL: történelmi Swansea-siker a Chelsea ellen

2016.04.09. 17:55
Sigurdsson lövése után útban a labda a háló felé (Fotó: Action Images)
A Swansea Sigurdsson góljával 1–0-ra legyőzte a Chelsea-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság) 33. fordulójában, így először verte meg a londoni „kékeket” PL-meccsen.

Jobban kezdtek a hazaiak és már az első negyedóra letelte után előnybe kerülhettek volna, de akkor Sigurdsson távoli lövését Begovic még védte, a kipattanót követő lehetőség pedig kimaradt.

Nem úgy a 25. percben: Montero beadása után Miazga pont Sigurdssonhoz fejelte a labdát, ő meg kapásból a jobb alsóba lőtt (1–0).

Az izlandi támadó már a kilencedik PL-gólját szerezte idén, csupán Harry Kane (11) és Sergio Agüero (10) jár többnél.

A játékrész hajrájában Fer fejesében nem volt elég erő, ezért Begovicnak nem okozott gondot, a ráadás pillanataiban viszont Pato lábában maradt az egyenlítés: ziccerben csúnyán eltörte a labdát, amely így elkerülte a bal alsót.

A fordulást követően is aktív maradt a brazil, előbb kezezés után hiába talált a kapuba, majd Pedro bal oldali beadását sarokkal, centikkel a bal alsó mellé húzta.

Egyórányi játékhoz közeledve Begovicnak kellett résen lennie Cork távoli, pattogatós lövésénél, negyedórával a vége előtt pedig már ő is verve volt, de Sigurdsson beadása után Montero közelről nem tudta a kapuba fejelni a kissé talán magas labdát.

A többi mérkőzésen

Bár Pato ziccert rontott a tárgyalt walesi találkozón, az első félidő ráadása így is hozott három gólt a 16 órás meccseken, a Bournemouth Cook 47. perces – pazar sarkazós – góljával szerzett vezetést az Aston Villa otthonában (végül 12 lett), az Everton viszont hiába jutott előnyhöz a 46. minutumban, a szünetre 1–1-gyel vonulhatott Watfordban – a szünet után pedig már nem változott az állás.

Aston Villa–Bournemouth (1–2)

A Southampton jóval korábban dűlőre vitte a dolgokat, Long már a 4. percben betalált, míg Pelle gólja után már nem volt visszaút a Newcastle számára (2–0). A második félidőben ráadásul Wanyama is eredményesnek bizonyult, így hiába hozta össze az ötödik, 16-oson kívülről elért gólját Townsend, ez csak szépségtapasznak volt elég – annak viszont kétségtelenül mutatós (3–1).

Jason Puncheon 26 PL-meccs után talált be ismét, s ez egyből győzelmet is jelentett a Crystal Palace-nak a Norwich ellen (1–0).

PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ

Aston Villa–AFC Bournemouth 12 (J. Ayew 85., ill. Cook 45+2., King 74.)
Crystal Palace–Norwich City 1–0 (Puncheon 68.)
Southampton–Newcastle United 31 (Long 4., Pelle 38., Wanyama 55., ill. Townsend 66.)
Swansea City–Chelsea 1–0 (G. Sigurdsson 25.)
Watford–Everton 1–1 (Holebasz 45+3., ill. McCarthy 45+1.)
KORÁBBAN
West Ham United–Arsenal 3–3 (Carroll 44., 45+2., 52., ill. Özil 18., A. Sánchez 35., Koscielny 70.)

1. Leicester City 32 20 9 3 55–31 +24 69
2. Tottenham 32 17 11 4 57–25 +32 62
3. Arsenal 32 17 8 7 55–33 +22 59
4. Manchester City 32 17 6 9 58–33 +25 57
5. Manchester United 31 15 8 8 39–27 +12 53
6. West Ham 32 13 13 6 52–40 +12 52
7. Southampton 33 14 8 11 44–34 +10 50
8. Stoke City 32 13 8 11 36–39 –3 47