PL: kettővel is vezetett, a pontnak is örülhetett az Arsenal

2016.04.09. 15:37
Andy Carroll három gólig és két meg nem adott gólpasszig jutott az Arsenal ellen (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának nyitó mérkőzésén a West Ham United hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott az Arsenallal. Az „ágyúsok” az első félidőben már két góllal is vezettek, ám Andy Carroll triplájával gyorsan fordított a házigazda, amely nyerni így sem tudott.

Nem kezdett rosszul a házigazda, ám Lanzini hiába fejelt a kapuba Carroll ollózását követően, a játékvezető les címén nem adta a találatot (pedig a visszajátszás alapján szabályos volt).

Az első negyedórát követően éledezni kezdett az Arsenal, és gyorsan meg is szerezte a vezetést: Iwobi passzából Özil lőtt balról a bal alsóba (0–1).

A 35. percben az Arsenal gyakorlatilag lemásolta előző találatát, annyi kivétellel, hogy ezúttal az addig nem túl sokat mutató Alexis Sánchez váltotta gólra Iwobi átadását (0–2).

Amikor a szurkolók a szünetre készültek, jött a csavar, Andy Carroll előbb fejjel, majd félfordulatból talált be, így villámgyorsan egyenlített a West Ham (2–2).

A fordulást követően ismét szerzett egy érvénytelen gólt a házigazda, Carroll volt a kelleténél is erőszakosabb, Payet így hiába lőtt a kapuba.

De még mindig csak az 52. percben jártunk, amikor már összejött a fordítás a West Hamnek! Antonio jobb oldali beadását ismét Carroll bólintotta a kapu felé, a labda pedig újfent a hálóban kötött ki (3–2).

2011 augusztusa óta először triplázott egy játékos az Arsenal ellen a PL-ben, akkor Wayne Rooney szerzett mesterhármast.

Ezt követően ismét felpörögtek az „ágyúsok”, az erőfeszítésüket pedig a 70. percben gól koronázta, Koscielny lőtt a bal felső sarokba (3–3).

A közönség jól szórakozhatott, hiszen mindkét csapat győzelemre játszott, és előbb Giroud, majd Cresswell szerezhetett volna újabb gólt, azonban egyik gárda sem tudott háromról négyre jutni, így be kellett érniük egy-egy ponttal.

A West Ham legutóbbi négy meccséből ez már a negyedik döntetlen – 1–1 az MU, 2–2 a Chelsea és a Crystal Palace ellen.

A West Ham 14 hazai meccs óta veretlen a bajnokságban, ezzel beállította saját rekordját – 1985–1986 és 1997–1998.