PL: tart az MU vasárnapi átka - hármat kapott az Evertontól

2015.04.26. 16:19
McCarthyt nem tudták megállítani a manchesteri védők, így az Everton korán előnybe került (Fotó: AFP)
Váratlanul sima, 3–0-s vereséget szenvedett a Manchester United az Everton otthonában az angol Premier League 34. fordulójában.

A Manchester United legutóbbi tizenhat vasárnap délutáni idegenbeli PL-meccséből csak kettőt tudott megnyerni, nyolc döntetlen mellett hat alkalommal vereséget szenvedett.

A baljós előjelek után hamar jött is a hideg zuhany, az 5. percben James McCarthy tört be a vendégek tizenhatosára, és bár botladozott, mielőtt elesett volna, David de Gea mellett a kapuba lőtt (1–0).

Fél órával később eldőlni látszott a találkozó, Leighton Baines szögletét John Stones bólintotta a léc alá (2–0). Egy év után kapott ismét két gólt az első félidőben a Manchester United, legutóbb 2014 áprilisában ugyanúgy az Everton vágott kettőt a „vörös ördögöknek”.

A második félidőben hiába állt be Ángel Di María és Radamel Falcao is a vendégekhez, a liverpooliak növelték előnyüket. A 74. percben kontráztak a hazaiak, Kevin Mirallas pedig könnyedén lőtt a kapuba (3–0).

Nem sokkal a mérkőzés vége előtt Falcao elfektette Tim Howardot, majd betalált, de lesen volt, így a játékvezető nem adta meg a gólt. Az egyetlen örömhír a manchesteriek számára így az lehetett ezen a napon, hogy Robin van Persie visszatért sérüléséből.

Az MU februárban kikapott a Swansea-tól, azt követően hat meccset megnyert, ám most egymás után második találkozóját bukta el.