PL: simán nyert a West Brom, de kieső helyen maradt

2021.04.12. 23:07
A West Bromwich Albion simán legyőzte a Southamptont (Fotó: AFP)
A West Bromwich Albion 3–0-ra legyőzte a Southamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában. A késő esti meccsen a Brighton és az Everton gól nélküli döntetlent ért el egymás ellen.

A kiesés ellen küzdő West Bromwich Albiona Premier League 14. helyén álló Southamptont fogadta. A hazaiak már az 5. percben megszerezhették volna a vezetést, de Hooper játékvezető – a videobíró segítségével – les miatt nem adta meg a volt újpestiMbaye Diagne gólját.

A Southampton a 32. percben már nem úszta meg a gólt; egyértelmű szabálytalanságot követően Matheus Pereira talált be büntetőből.

Alig három perccel később a vendégek csúnyán eladták a labdát, és – az átadást elcsipő – Diagne gyönyörű passza utánMatt Phillips lőtt közelről a kapuba.

A 69. percben Callum Robinson háromgólosra növelte a különbséget.

A 94. percben James Ward-Prowse büntetőből szépíthetett volna, ám Sam Johnstone hárított, így maradt a 3–0. A West Brom így sem mozdult el a kiesőzónából: jelenleg a 19. helyen áll, 8 pontra a bennmaradást jelentő 17. pozíciótól.

Az esti mérkőzésen a 16. helyen álló Brighton otthonába érkezett a 8. pozícióban tanyázó Everton. Noha a hazaiak aktívabbak voltak, s veszélyesebben is játszottak, nem bírtak egymással a felek, be kellett érniük a 0–0-s döntetlennel. Ezzel előbbi egy helyet előre lépett a tabellán, így jelenleg a 15.

PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ

West Bromwich Albion–Southampton 3–0 (Matheus Pereira 32. – 11-esből, Phillips 35., C. Robinson 69.)
Brighton & Hove Albion–Everton 0–0

Korábban
Vasárnap játszották

Burnley–Newcastle United 1–2 (Vydra 18., ill. Murphy 59., Saint-Maximin 64.)
West Ham United–Leicester City 3–2 (Lingard 29., 44., Bowen 48., ill. Iheanacho 70., 90+1.)
Tottenham Hotspur–Manchester United 1–3 (Szon Hung Min 40., ill. Fred 57., Cavani 79., Greenwood 90+6.)
Sheffield United–Arsenal 0–3 (Lacazette 33., 85., Martinelli 72.)
Szombaton játszották
Crystal Palace–Chelsea 1–4
(Benteke 63., ill. Havertz 8., Pulisic 10., 78., Zouma 30.)
Manchester City–Leeds United 1–2 (Ferran Torres 76., ill. Dallas 42., 90+1.)
Liverpool–Aston Villa 2–1 (Szalah 57., Alexander-Arnold 90+1., ill. Watkins 43.)