Egyetlen gólt sem láthattunk a manchesteri derbin

2015.10.25. 15:00
Rooney és Kompany kézfogása a meccs végén – sok izgalmasabb jelenet a meccsen sem volt... (Fotó: Action Images)
Nem született gól a manchesteri derbin a United és a City között, még helyzetet sem nagyon láthattunk, ellenben a Tottenham meg sem állt öt gólig az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 10. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Manchester United–Manchester City 0–0

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Szuperlatívuszokban beszélt az angol sajtó az aktuális manchesteri városi derbiről, és a számok is alátámasztották a felfokozott várakozást: a két kezdőcsapat értéke kevés híján 600 millió euró volt (szinte egyforma elosztásban), a kispadoké pedig 170 millió, szintén kevés különbséggel – úgy, hogy sérülés miatt Luke Shaw, Ashley Young és Paddy McNair, illetve David Silva, Gaël Clichy, Samir Nasri, Fabian Delph és Sergio Agüero hiányzott.

Sajnos a mérkőzés első félideje csak közgazdaságilag volt érdekes, mert bár az iramra nem lehetett panasz (ez ugyebár alapvető a Premier League-ben), egyáltalán nem szórakoztak jól a szurkolók, érdekes események híján online közvetítésünket is kénytelenek voltunk statisztikai érdekességekkel és múltidézéssel megtölteni.

A sok remek támadó helyett Yaya Touré tehette volna a legtöbbet a fordulatért, de két kisebb helyzetét is elpuskázta a középpályás, míg a hazaiak első kaput veszélyeztető próbálkozására egészen az 51. percig kellett várni, ekkor Chris Smalling fejelt a bal alsó mellé.

Jobban kezdte a második félidőt a United, de ezt követően főleg a védekezésre koncentrált a City, így újra helyzetek nélkül maradtunk. Louis van Gaal bevetette Jesse Lingardot, Matteo Darmiant és Marouane Fellainit, Manuel Pellegrini Jesús Navast, Martín Demichelist és Kelechi Iheanachót, a szurkolók pedig teljes hangerejüket, de mindhiába: Lingard még megzörgette a lécet egy pimasz emeléssel, majd a 100. bajnokiját kapott gól nélkül záró Joe Hart kivédte Smalling ziccerét, így maradt a nulla nulla.

AFC Bournemouth–Tottenham Hotspur 1–5 (Ritchie 1., ill. H. Kane 9. – 11-esből, 56., 63., Dembélé 17., Lamela 29.)

Harry Kane-nek az utóbbi időben nem ment annyira, a Bournemouth ellen azonban ismét magára talált. Az angol válogatott támadó a kilencedik percben egy tizenegyest értékesített, majd a második félidőben két akciógólt is szerzett. Kane mesterhármasával megtámogatva a Spurs simán, 5–1-re nyert tehát az újonc Bournemouth otthonában.

KORÁBBAN:

Sunderland–Newcastle 3–0 (A. Johnson 45+3., B. Jones 65., S. Fletcher 86.)

A Sunderland legutóbb 2014 novemberében szerzett egy PL-meccsen legalább három gólt – egy éve a Crystal Palace-t győzte le 3–1-re. A Newcastle Fabricio Coloccini kiállítása miatt a teljes második félidőt emberhátrányban játszotta – a 2014–2015-ös szezon kezdete óta ez volt a „szarkák” tizedik piros lapja. A Sunderland egymás után hatodszor győzte le legnagyobb riválisát a Wear–Tyne derbin.