PL: az „óriásölő” West Ham a Chelsea-t is két vállra fektette

2015.10.24. 17:56
Andy Carroll legutóbbi 16 góljából a kilencediket szerezte fejjel (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában a West Ham United hazai pályán 2–1-re legyőzte a Chelsea-t. West Brom: idén már a 16. PL-nullázás. Vardy: zsinórban 7! Három év után szerzett októberben gólt az Aston Villa.

Arsenal, Liverpool, Manchester City, Chelsea. Csapatok, amelyek ebben a PL-idényben már kikaptak a West Ham Unitedtől.

A spanyol után az angol élvonalban is debütált az új labda, amely valamivel az első negyedórát követően ki is kötött a Chelsea kapujában: Payet szabadrúgását még a léc fölé ütötte Begovic, a szöglet után viszont Zárate egy pattanás után a rövid alsóba ágyúzott (1–0).

A vendégek a 33. percben veszélyeztettek először igazán, Willian szabadrúgásánál Adrian azonban nagyot védett, majd nem sokkal később szó szerint centiken múlt az egyenlítés, Zouma fejesénél a gólvonal-technológia megmutatta, hogy volt olyan pont, amelynél keresztezte még a labda a gólvonalat.

Centiken múlt: nem volt bent (Fotó: Action Images)

A hajrában felgyorsultak az események, előbb Lanzini emelte át Begoviccsal együtt a kaput is, majd Fabregas talált be lesről – nagyon a határról lépett ki a spanyol. A játékrész végén megfogyatkozott a Chelsea, Matics lerántásért megkapta a második sárga lapját is.

Ez már a harmadik Chelsea-piros volt a szezonban, amivel a „kékek" beérték a West Hamet.

Az 56. percben egyenlített az emberhátrányban játszó vendégcsapat, Gary Cahill kapáslövésénél megtalálta azt a minimális rést, ahol elfért a labda (1–1).

Az újabb Chelsea-gól nem akart összejönni, sőt a csereként beálló Andy Carroll fejese után a hajrát ismét a West Ham várhatta előnyben (2–1).

Az eredmény már nem változott, ami azt jelentette, hogy az első félidő végén lelátóra száműzött José Mourinho a legutóbbi 12 PL-meccséből már a hatodikat veszítette el. Ezt megelőzően 64 összecsapáson volt neki hat veresége...

A TÖBBI MECCSEN

A West Bromwich Tony Pulis január 10-i kinevezése óta a 16. alkalommal úszta meg kapott gól nélkül, ezzel a liga legjobbja ebben a kategóriában, és Rondón találatával győzött is az együttes a Norwich City otthonában (0–1).

A Watfordnál megtört a jég: Troy Deeney 25. kapura lövése után csak megszületett az első PL-gólja. Odion Ighalo kétszer is előkészítőként jeleskedett a Stoke City vendégeként, így már a legutóbbi nyolc Watford-találatban benne volt, öt góllal és három gólpasszal (0–2).

Jamie Vardy a nyolcadik, aki legalább hét egymást követő PL-meccsen szerzett gólt – a rekordot egyébként Ruud van Nistelrooy tartja tíz meccsel. A Leicester City a Crystal Palace elleni sikerével pedig megszerezte a 100. PL-győzelmét (1–0).

Jordan Ayew nem kis sorozatot tört meg, az Aston Villa 2012. október 30-án szerzett gólt tétmeccsen ezt megelőzően ebben a hónapban. Győzelmet, sőt pontot mondjuk ez sem ért végül a Swansea ellenében (1–2).