A repülő jött, Moyes maradt, az MU kiütötte a Villát

2014.03.29. 13:41
A repülő jött, de Moyes maradt (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójának első szombati mérkőzésén a Manchester United 0–1-ről fordítva 4–1-re legyőzte az Aston Villát.

Még el sem kezdődött a találkozó, David Moyes máris rosszul érezhette magát, ugyanis ahogy az várható volt, a kezdőrúgás előtt az Old Trafford felett átrepült egy repülő, amely maga után húzott egy „Wrong One – Moyes out” feliratot (Rossz választás – Moyes, takarodj!).

A kezdőrúgás után is elmaradt a Moyes-mosoly, ugyanis már a 12. percben magához ragadta a vezetést az Aston Villa. Rafael szabálytalansága után 17 méterről rúghatott szabadot a Villa, a labda mögé Ashley Westwood állt, és csavart el a sorfal mellett. De Gea ugyan még bele tudott ütni ujjheggyel a labdába, de az így is utat talált a kapu jobb oldalába. 0–1

A gól után összekapta magát az MU, és nyolc perccel később egyenlített: Kagava állított egyet a labdán a bal szélen, majd tekert középre, bent Wayne Rooney várta a passzt üresen, és bólintott felugrás nélkül, 6 méterről a kapuba. 1–1

A „vörös ördögök” találata után lelassult egy kicsit a meccs, de a szünetre mégsem döntetlennel vonultak a felek. Az első félidő utolsó percében Bacuna felvágta a tizenhatoson belül Matát, így tizenegyeshez jutott az MU. A labda mögé Rooney állt, aki magabiztosan a kapu bal oldalába bombázta a labdát. 2–1

A fordulás után szinte azonnal egyenlíthetett volna az Aston Villa, de Benteke négy méterre a kaputól – maga sem értette, hogyan – nem találta el a labdát. Két perccel később fejjel már jobb volt a belga, de a kaput így sem sikerült jól becélozni, a felső lécet is érintve fölé szállt a bólintása.

A kihagyott Villa-helyzeteket megbosszulta a hazai együttes, és az 57. percben újra betaláltak a „vörös ördögök”. Fellaini lőtte bele védőjébe a labdát, amely így Juan Mata elé pattant, a spanyol pedig 12 méterről a jobb alsóba gurított. 3–1

Rooney duplájával fordított, majd hengerelt az MU (Fotó: Reuters)

A végén Rooney a harmadik gólját is megszerezhette volna, de a gyönyörű labdakezelés után 10 méterről Guzanba lőtte a labdát a támadó.

A kegyelemdöfést a Villának végül a csereként beállt Javier Hernández adta meg, aki Januzaj bal oldali beadása után bevetődve a kapuba pöccintette a labdát. 4–1

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A Manchester United sorozatban hetedszer győzte le bajnokin az Aston Villát, és így még maradt esélye kijutni az európai porondra.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ

Manchester United–Aston Villa 4–1 (Rooney 20., 45., Mata 57., Hernández 90., ill. Westwood 12.)