Az új manchesteri üstökös, Rashford nagyon kitolt az Arsenallal

2016.02.28. 14:55
Marcus Rashford vezérletével odahaza győzte le az MU az Arsenalt (Fotó: Action Images)
A 18 éves Marcus Rashford két góljával és egy gólpasszával a roppant tartalékos Manchester United 3–2-re legyőzte odahaza az Arsenalt a Premier League 27. fordulójának szuperrangadóján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ

Manchester United–Arsenal 3–2

ONLINE KÖZVETÍTÉS ÉS STATISZTIKAHEGYEK ITT!

Igencsak vissza kell lapozni a történelemkönyvekben ahhoz az időkhöz, amikor az Arsenal abszolút esélyesként érkezett a Manchester Unitedhez, márpedig ezúttal ennek lehettünk tanúi – Arsene Wenger is elmerenghetett a mérkőzés előtt az összeállításokat böngészve, hiszen az ő csapata volt tömve klasszisokkal, a „vörös ördögöké" pedig ismeretlen fiatalokkal megtűzdelve.

Louis van Gaal mindig is szívesen nyúlt a fiatal labdarúgókhoz, de most a kényszer miatt is adott kezdőként lehetőséget Jesse Lingard mellett Marcus Rashfordnak és Guillermo Varelának is. Ugyan két Arsenal-helyzettel indult a mérkőzés (Nacho Monreal és Alexis Sánchez is pontatlanul célzott), ám a tartalékos manchesteriek lelkes, elszánt játékukkal komoly fejtörést okoztak a londoniaknak, és a fent említett trió három perc alatt kétszer is mattolta Petr Cechet: Gabriel Paulista két hibáját a 18 éves és 120 napos, a hét közben az Európa-ligában is remeklő Marcus Rashford előbb lábbal, majd fejjel használta ki. 2–0!

Rashford ezzel a legfiatalabb United-játékos lett, aki gólt szerzett élete első kezdőként letudott PL-mérkőzésén; három napja ugyebár a klub történetének legfiatalabb gólszerzőjévé vált az európai kupákban, a legendás George Best csúcsát elvéve.

Hogy valamivel jobb kedvvel vonuljanak szünetre a londoniak, arról az egykori MU-s Danny Welbeck gondoskodott, no meg a nyílt napot tartó hazai védelem: 2–1!

A szünet után a pályán is pihentek még picit a felek, majd Rashford kiosztott egy gólpasszt Ander Herrerának, akinek lövése megpattant egy védőn, becsapva Cechet (3–1), de egy elképesztő Welbeck-hiba után Mesut Özil idénybeli 18. asszisztja után megszerezte a hetedik találatát is (3–2).

Van Gaal annyira beleélte magát a mérkőzésbe, hogy egy alkalommal a földre vetette magát, így magyarázva el egy meccshelyzetet a negyedik játékvezetőnek; és itt jegyeznénk meg, hogy a következő cserejátékosokkal számolhatott a holland: Sergio Romero, Paddy McNair, Timothy Fosu-Mensah, Joe Riley, Adnan Januzaj, Andreas Pereira és James Weir.

Wenger is egyre idegesebb volt, hiszen, mint a mérkőzés előtt leszögezte, döntő szakaszához érkezett a bajnokság – és mivel az állás már nem változott, csapata a hajrában helyzetig sem jutott, vereséggel indult neki az Arsenal a nagy finálénak.

Az „ágyúsok” külön pechjére a Tottenham és a Leicester City is győzni tudott a fordulóban.

A MÁSIK MAI MÉRKŐZÉSEN

Tottenham–Swansea 2–1 (Chadli 70., Rose 77., ill. Paloschi 19.)

A Swansea londoni vendégjátékán szinte a teljes első félidőben a Tottenham akarata érvényesült, ám Lukasz Fabianski remek napot fogott ki, és több bravúrt bemutatva közel hibátlanul őrizte csapata kapuját.

Így némileg váratlanul, a helyzeteivel jobban sáfárkodó Swansea a 19. percben megszerezte a vezetést. Egy jobb oldali szöglet után Ángel Rangel tüzelt távolról, lövése után csapattársa, Jack Cork sarkáról pontosan Alberto Paloschi elé pattant a labda, ő pedig öt méterről a bal felső sarokba bombázott (0–1).

A második játékrészben az első negyvenöt perchez hasonlóan futószalagon érkeztek a hazai helyzetek, sokáig úgy tűnt, ma nem lehet kifogni Fabianskin. A 70. percben azonban megtört a jég: Kyle Walker lövésébe a csereként beálló Nacer Chadli tette bele a lábát, a labda pedig a jobb alsó sarokban kötött ki (1–1).

És ha egy üzlet beindul: hét perccel Chadli egyenlítő találatát követően egy hazai szöglet után röviden szabadítottak fel a walesiek, Danny Rose pedig egy átvétel után a bal alsóba zúdított (2–1), kiharcolva a győzelmet a Tottenhamnek.