PL: a Leicester City és a Chelsea is a 89. percben döntött

2016.02.27. 17:59
Ulloa a 89. percben győztes gólt szerzett a Leicester Cityben (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában a listavezető Leicester City és a Chelsea is az utolsó percekben szerzett góllal harcolta ki a sikert.

Az első kaput eltaláló Leicester-lövésig az 58. percig kellett várni, az ígéretes helyről járó szabadrúgást Vardynak gurították le, lapos kísérletét pedig védte a kapus.

A csapatok ezt követően sem kápráztatták el a nézőket, a hajrában pedig a vendégek kerültek közel a vezető gól megszerzéséhez, Redmond távoli kísérlete azonban elkerülte a bal felsőt.

Amikor már úgy tűnt, hogy nem születik gól, akkor ismét lecsapott a Leicester, Albrighton beadásáról a védők lecsúszta, a csereként beálló Ulloa pedig közelről nem hibázott (1–0).

A délután meccsek első találatára a 42. percig kellett várni, a szezont pocsékul kezdő, de a legutóbbi tíz bajnokiján veretlen Chelsea kapitulált elsőként, Shane Long szerzett vezetést. A „kékek" számára egyébként sem indult jól a meccs, Pedrót már a 7. percben le kellett cserélni sérülése miatt.

Negyedórával a vége előtt Fabregas egyenlített (1–1). Érdekesség, hogy ez volt Fraser Foster első kapott gólja az idényben, 708 perc után tört meg a mágiája.

A Southampton pedig végül pontot sem szerzett, mert a hajrában Ivanovics is eredményes volt, így a Chelsea csak kiharcolta a sikert (1–2).

A sereghajtó Aston Villa az 51. percig húzta a Stoke City otthonában, akkor azonban beindult Arnautovic, aki hamar lerendezte a meccset (2–1).

Leicester City–Norwich City (1–0) találkozó összefoglalója

PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ

Leicester City–Norwich City 1–0 (Ulloa 89.)
Southampton–Chelsea 1–2 (Long 42., ill. Fabregas 75., Ivanovics 89.)
Stoke City–Aston Villa 2–1 (Arnautovic 51., 56. – az elsőt 11-esből, ill. Bacune 79.)
Watford–AFC Bournemouth 0–0