Balotelli kabalának nem vált be, a City hármat vágott a Poolnak

2014.08.25. 20:55
Balotelli kabalának nem vált be (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójának utolsó találkozóján a bajnoki címvédő Manchester City 3–1-re legyőzte a Liverpoolt.

A találkozó előtt máris minden szem a Liverpoolra szegeződött, ugyanis a kezdőrúgás előtt pár órával a „vörösök" bejelentették, amit már egész Európa sejtett, átigazolták az AC Milantól Mario Balotellit.

Az olasz természetesen korábbi csapata ellen még nem léphetett pályára, a lelátóról azonban már ő is nézte a meccset, ami azonban nem volt túl jó hatással a vendégekre, ugyanis az első percekben a kékek domináltak. Jöttek is a kisebb-nagyobb helyzetek, de sem Zabaleta, sem Dzeko nem tudta eltalálni Mignolet kapuját.

Feléledtek aztán az első percekben bóbiskoló liverpooliak, és bár a labdabirtoklásban ezt követően sem voltak igazán partnerek, a kontrákkal jóval veszélyesebben játszottak, mint a hazaiak. Sturridge kis híján meg is szerezte a vezetést a „vörösöknek", a kiszorított szögből leadott löketét azonban a szöget jól záró Hart még ki tudta tenyerelni a rövid sarokból.

Tanácstalannak tűnt a City, de egy liverpooli védelmi hiba után csak sikerült így is begyötörni az első gólt: az ötösön álló David Silva elől fejelte el a labdát Lovren, pont jó volt így a „passz" Sztevan Joveticsnek, aki az ötös sarkáról könyörtelenül bevágta Mignolet mellett a labdát a kapu közepébe (1–0).

Jovetics a nyári felkészülési meccs után a bajnokságban is duplázott a Pool ellen (Fotó: Action Images)

Az egyelőre csak kabalának használt Balotellinek ennyi elég is volt, a szünet előtt 5 perccel bevonult az öltözőbe az olasz.

A szünet után bekezdett a Pool, és rögtön be is találtak a „vörösök": Sturridge vágta a kapuba a labdát 7 méterről, de mire megzörrent a háló, már szólt a síp, lesen állt az angol.

Ezt követően megint a City ragadta magához a kezdeményezést, és Jovetics találatával már kétgólosra növelte előnyét a manchesteri alakulat: az 55. percben egy jobbon futó gyors támadás után Nasri tette vissza középre a labdát, bent a montenegrói csatár érkezett, és magabiztosan belsőzött a kapu jobb oldalába (2–0).

A City-drukkerek öröme sem volt felhőtlen, ugyanis Edin Dzeko egy ütközés után a lábát fájlalva lebicegett a pályáról.

Agüero – 23 másodperc, egy gól (Fotó: Action Images)

Sokáig azért nem kellett szomorkodniuk a kékeknek, jött ugyanis Sergio Agüero, és 23 másodperccel a pályára lépése után megszerezte csapata harmadik találatát. Jesús Navas ugratta ki a jobb szélen kilépő argentint, aki egyet még tolt a labdán, majd jobbal a bal alsóba gurított (3–0).

A végén a liverpooliaknak már csak a szépítésre futotta: a 83. percben Rickie Lambert fejelt két méterről, az első bólintást még fogta Hart, a kipattanó azonban Pablo Zabaleta lábáról pont a hálóba pottyant, így kialakult a 3–1-es végeredmény.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Manchester City–Liverpool 3–1 (Jovetics 41., 55., Agüero 69., ill. Zabaleta 83. – öngól)