Suárez-mesterhármas; megszenvedett az MU a Stoke ellen

2013.10.26. 15:55
Rooney (balra) szép fejessel egyenlített (Fotók: Reuters)
A Premier League 9. fordulójában a Manchester United hazai pályán kétszer is hátrányba került a Stoke City ellen, de végül csak kicsikarta a (3–2-es) győzelmet. A Liverpoolban ezúttal is gálázott Luis Suárez – három gólt szerzett csapata West Bromwich elleni 4–1-es győzelme alkalmával.

MANCHESTER UNITED–STOKE CITY – PERCRŐL PERCRE!

Alig kezdődött el a mérkőzés, amikor már meg is szerezte a vezetést a Stoke City. A negyedik percben Erik Peters beadását követően Peter Crouch piszkált bele a labdába az ötösnél, de ezt még David De Gea hatalmas bravúrral védte. Ezt követően azonban Jonny Evans rárúgta a labdát a földön fekvő csatárra, akiről aztán bepattant a labda a jobb alsó sarokba. 0–1

A gól után természetesen a United beszorította ellenfelét a saját tizenhatosa elé, de nem tudott veszélyes lenni Asmir Begovic kapujára, sőt, a vendégek előtt adódtak újabb gólszerzési lehetőségek, de ezekkel nem tudott élni Mark Hughes együttese.

A 43. percben végül összejött az egyenlítés a „vörös ördögöknek”, Nani jobb oldali beadását követően Wayne Rooney fejesét Begovic nagy bravúrral hárította, az ismétlést azonban Robin van Persie kíméletlenül bevágta a kapuba hat méterről. Ez volt a holland 127. PL-gólja nem mellékesen, ezzel bekerült a legjobb tízbe a Premier League örök-góllövőlistáján. 1–1

Nem sokáig örülhettek azonban a vendéglátók az egyenlítésnek, ugyanis két perccel később Marko Arnautovic 17 méterről leadott szabadrúgása vágódott védhetetlenül a keresztléc alá, bár talán ez a kísérlet fogható lett volna, mert nem ment egészen sarokra. 1–2

A félidőt kisebb dulakodás zárta le, Van Persie láthatólag elveszítette a türelmét, Shawcross kapott is egy sárgát, de rajta kívül mindenki megúszta a figyelmeztetést. A második félidő elején elmaradtak a hazai rohamok, nem nagyon tudtak mit kezdeni Rooneyék a vendégek betömörülő védelmével. A Stoke egyébként a játékrész elején rögtön elveszítette Arnautovicot, akit sérülés miatt kellett lecserélni.

David Moyes becserélte természetesen Andrej Januzajt és Javier Hernández is, de velük sem sikerült helyzeteket kidolgozni, sokszor tanácstalannak tűntek a hazai játékosok. Az áttörést végül egy pontrúgás hozta meg a 78. percben. Van Persie jobb oldali szögletét követően Rooney csúsztatta a kapu jobb oldalába a labdát hat méterről. 2–2

Pillanatokkal később pedig a fordítás is meglett, Patrice Evra bal oldali beadását követően Javier Hernández a bal alsó sarokba fejelte a labdát négy méterről. 3–2

A hátralévő időben már nem változott az eredmény, így a Manchester, ha nehezen is, de begyűjtötte a három pontot, és kapaszkodik az élmezőnyre.

Suárez szenzációs ebben a szezonban (is)

LIVERPOOL–WEST BROMWICH ALBION – PERCRŐL PERCRE!

A Liverpool nem esett neki utolsó öt bajnokiján veretlen ellenfelének, Luis Suárez révén mégis hamar jelezte, nem szeretne a pár hete a West Brom vendégjátéka alkalmával pórul járó Manchester United sorsára jutni. Elsőként egy távoli lövéssel Steven Gerrard veszélyeztette Myhill kapuját, három perccel később Luis Sárez pedig már mattolta is, akárcsak a komplett WBA-védelmet. Az uruguayi támadó Kolo Touré passzát követően, 25 méterről indult meg a kapu felé, három védőn is áthámozta magát (egyikük kötényt is kapott), majd a tizenhatoson belülről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0

Nem kellett sokat várni a második találatra sem, amelyet szintén Suárez jegyzett. A mezőnyben és a kapu előtt is brillírozó támadó Aly Cissokho jobb oldali beívelésére robbant be tökéletes ütemben, és védhetetlenül a rövid felsőbe fejelt (2–0). A West Brom ekkor megtörni látszott, a vendégek szinte semmi veszélyt nem jelentettek a gólvonalon unatkozó Simon Mignolet kapujára, a Liverpool fölénye labdabirtoklás és kapura lövés tekintetében is nyomasztó volt.

A második félidőben a Liverpool és Suárez ott folytatta, ahol a szünet előtt abbahagyta: az 55. percben az uruguayi összehozta a mesterhármast, és eldöntötte a három pont sorsát. Ezúttal is fejjel, de most Gerrard ívelését követően volt eredményes. Suárez legutóbbi 46 Liverpool-meccsén már a 36. gólját szerezte (11 gólpassz mellett). 3–0

Tíz perccel később James Morrison büntetőből még szépített a West Bromnak, de a vendégek reményeit a percekkel korábban kapufáig jutó Daniel Sturridge a mérkőzés legszebb góljával végleg eloszlatta. Az angol válogatott támadó a 76. percben húsz méterről emelte át a gólvonaltól túl messze merészkedő Myhill kapust, beállítva a 4–1-es végeredményt. Sturridge legutóbbi 14 angol bajnokiján 14 alkalommal volt eredményes.

PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ

Aston Villa–Everton 0–2 (Lukaku 69., Osman 81.)
Liverpool–West Bromwich 4–1 (Suárez 12., 17., 55., Sturridge 77., ill. J. Morrison 66.)
Manchester United–Stoke City 3–2 (Van Persie 43., Rooney 78., J. Hernández 80., ill. Crouch 4., Arnautovic 45.)
Norwich–Cardiff City 0–0
Crystal Palace–Arsenal 0–2 (Arteta 47. – 11-esből, Giroud 87.)
Southampton–Fulham 2–0 (Lambert 21., 43.)

1. Arsenal 9 7 1 1 20–9 +11 22
2. Liverpool 9 6 2 1 17–8 +9 20
3. Southampton 9 5 3 1 10–3 +7 18
4. Everton 9 5 3 1 14–10 +4 18
5. Chelsea 8 5 2 1 14–5 +9 17