Két góllal nyert az Arsenal a Crystal Palace vendégeként

2013.10.26. 13:40
Giroud gólja végül megnyugtatta az "ágyúsokat" (fotók: Reuters)<br />
A Premier League 9. fordulójának nyitó mérkőzésén az Arsenal Mikel Arteta büntetőjével és Olivier Giroud fejes góljával győzte le idegenben a szintén londoni Crystal Palace együttesét. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Artetát a gólját követően a játékvezető kiállította, de Arsene Wenger együttese tíz emberrel is meg tudta szerzeni a három pontot.

ELSŐ FÉLIDŐ

Ahogy az várható volt, az Arsenal rögtön magához ragadta az irányítást, de az első húsz percben egy Giroud-fejest leszámítva nem nagyon volt helyzet a mérkőzésen. A hazaiak a 25. perctől kezdtek életjeleket mutatni, Wojciech Szczesnynek több védést is be kellett mutatnia, igaz, ezek azért nem nagyon izzasztották meg a lengyel kapust.

Aztán a 33. percben komoly gólhelyzet adódott a Crystal Palace előtt, Jerome Thomas beadásáról centikkel maradt le Damien Delaney az ötösnél, ha eléri a labdát, akkor szinte biztos a gól. Két perccel később aztán az Arsenal szerezte meg kis híján a vezetést, Santi Cazolra éles szögből leadott lövése nagyon kevéssel kerülte el a jobb alsó sarkot.

A félidő hátralévő részében is adódtak lehetőségek mind a két csapat előtt, de gól nem született, a játék képét tekintve a hazaiak mehettek elégedettebben szünetre.

MÁSODIK FÉLIDŐ

A második játékrész elején villámgyorsan megszerezte a vezetést az Arsenal. A 46. percben Serge Gnabry lábát húzta el a tizenhatoson belül a visszafelé igyekvő Adlene Guedioura, a jogos büntetőt Mikel Arteta lőtte a kapu jobb oldalába magabiztosan. 0–1

Maradtak is támadásban a vendégek, néhány perccel később Giroud fejelhetett öt méterről kapura tök üresen Bacary Sagna jobb oldali beadását követően, de a francia csatár nem tudta eltalálni a kaput. Tíz perccel később megfogyatkozott az Arsenal, miután a gólszerző Arteta buktatta a kiugró Maruane Samakot, amiért azonnal piros lapot kapott.

A sas nem segített a Crystal Palace-on

A Crystal Palace próbált is élni az emberelőnnyel, de Joel Ward és Mile Jedinak lövését is fogta Szczesny, igaz, Ward lövésénél a keresztlécre is szüksége volt a kapusnak ahhoz, hogy ne legyen gól a kísérletből.

A mérkőzés utolsó periódusára az Arsenal újra magához tudta ragadnia kezdeményezést, és a 87. percben végleg eldöntötte a három pont sorsát. Villámgyors kontra végén Aaron Ramsey emelt középre, a lendületből érkező Giroud pedig öt méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 0–2

Győzelmével az Arsenal megerősítette vezető helyét a tabella élén, a Crystal Palace pedig maradt kiesőhelyen.