A Leicester és az Arsenal hozta össze a szezon első 0–0-ját

2016.08.20. 18:22
Schmeichel kapus mindent bevetett, hogy megakadályozza Sánchezt a gólszerzésben (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójának rangadóján a címvédő Leicester City hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott az előző szezon ezüstérmesével, az Arsenallal.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Leicester City–Arsenal 0–0

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A 2. forduló rangadóján – az előző idény arany- és ezüstérmese találkozott egymással – mindkét csapatnak volt mit törlesztenie a szurkolói felé, hiszen a címvédő Leicester City az újonc Hull Citytől (1–2), az Arsenal pedig a Liverpooltól (3–4) kapott ki a bajnoki nyitányon.

A mérkőzés első félidejében – ahogy várható volt – Arsene Wenger csapata birtokolta többet a labdát, míg Jamie Vardyék leginkább a kontrákra építettek, a helyzetek azonban mindkét oldalon elmaradoztak. A játékrész hajrájában Mark Clattenburg került a középpontba: a hazaiak szerint Laurent Koscielny akasztotta Danny Drinkwater a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.

A második félidő nem indult jól Claudio Ranieriék számára, a Chelsea-hez távozó N'Golo Kanté pótlására érkező Nampalys Mendynek ugyanis ártalmatlannak tűnő szituációban aláfordult a bokája, így le kellett cserélni.

A folytatásban továbbra sem akadt sok feladata a kapusoknak, így Wenger több sztárját is pályára küldte, de sem Mesut Özil, sem Jack Wilshere, sem Olivier Giroud nem tudott a hálóba találni. A másik oldalon a csereként beszálló Ahmed Musa első megmozdulásaként elesett Héctor Bellerín szorításában a tizenhatoson belül, Clattenburg azonban az első félidő hajrájához hasonlóan ezúttal sem látott szabálytalanságot, így maradt a 0–0, amely az első gól nélküli döntetlen a 2016–2017-es PL-szezonban.

Ranierinek tehát tovább kell várnia a 100. PL-győzelmére, míg a Leicester már sorozatban 20 mérkőzést játszott le az Arsenallal a bajnokságban anélkül, hogy legyőzte volna.